R9 290X BF4 Edition VS GTX780 DirectCU II

Kaan Çamer

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Hocam R9 daha performanslı karttır. Ama benim tercihim gtx780 olur. Bir de şu var seçtiğiniz R9 referans tasarım. Isınma problemi çok sıkıntı olur. Gtx780 uzun uzun yıllar en yüksek ayarlarda istediğin performansı sağlar.

Son düzenleme:
R9 olan model referans, karşısına özel soğutmalı koyun, yukarıda yazmış arkadaş.

GTX780 yerine R9 290 PCS+ veya Tri-X al. Daha performansli.
Peki R9 290 Tri-x mi R9 290 PCS+ mı ?

Hocam R9 daha performanslı karttır. Benim tercihim Nvidia ve Asus fanı olduğum için gtx780 olur. Bir de şu var seçtiğiniz R9 referans tasarım. Isınma problemi çok sıkıntı olur. Gtx780 uzun uzun yıllar en yüksek ayarlarda istediğin performansı sağlar.
GTX 780 mı R9 290 +PCS mi ?

Peki R9 290 Tri-x mi R9 290 PCS+ mı ?

GTX 780 mı R9 290 +PCS mi ?

Fiyat/performans açısından AMD iyi. Sunduğu destek, güncel ve az sorunlu sürücüler vs. bakımından NVIDIA daha iyidir. Benim gönlüm Gtx780 den yana lakin karar size kalmış.

Karşılaştırmaya sunduğunuz iki Amd arasından tercih yapmamı isterseniz oyum PCS+ dan yana olur.

Fiyat/performans açısından AMD iyi. Sunduğu destek, güncel ve az sorunlu sürücüler vs. bakımından NVIDIA daha iyidir. Benim gönlüm Gtx780 den yana lakin karar size kalmış.

Karşılaştırmaya sunduğunuz iki Amd arasından tercih yapmamı isterseniz oyum PCS+ dan yana olur.
GTX 780 soğutucusu ve performans açısından R9 290 PCS+'dan iyimi diyorsunuz ?

Şöyleki çekirdek hızı değerine bakarsak R9 az bir farkla sayısal değer olarak önde ama işi bir diğer yanı şudur ; Gtx 780 i alırsanız hem asus hem de nvidia olması nedeniyle ne performansta ne sürücülerde ne de garantide sorun yaşayacağınıza inanmıyorum. Internette ufak bir araştırma yaparsanız R9 290 da çok fazla siyah ekran vs. Sorunları yaşandığını okursunuz. Ben Asus gtx780 diyorumAyrıca direct cu II mükemmel bir soğutma sistemidir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı