R9 290X CS:GO FPS Düşmesi

necatitasar

Kilopat
Daha fazla  
  • Anakart: ASUS M5A97
  • İşlemci: AMD FX 8350 4.0GHz (Stok fan ile kullaniyorum)
  • GPU: Sapphire R9 290x TRI-X 4GB 521Bit
  • Ram: Corsair Vengeance DDR3 8GB 1600MHz (Tek Slot)
  • Isletim sistemi: W7 Ultimate x64
  • PSU: Frisby COUGAR CMX-1000 1000W 80+ Bronze PSU

Daha onceleri CS:GO oynarken sabit 300FPS almaktaydim simdilerde ise yine 300FPS aliyorum fakat birden bire 30FPS kadar dusuyor ve bunu standart bir periyotta yapmiyor. Fakat surekli bu sorunlar karsilasiyorum. Bu sorunu sadece CS:GO oynarken yasamiyorum ayni sekilde Overwatch oynarken de yasamaktayim. Bu sorunun sadece oyunlarla ilgili olmadiginin da farkindayim bariz bir sekilde sistemimde bir sorun mevcut. Bu durum benim artik gercekten cok canimi sikmaya basladi ve kaldirip yere vurcak duruma gelmis bulunmaktayim. Lutfen tecrubeli ve bilgili olan birileri bana yol gostersin. Bu sorunu neden yasadigimi nasil ogrenebilirim ? Istanbul icerisinde nerede saglikli sekilde test ettirebilirim ? Yapmam gereken upgrade islemleri nelerdir ?
Yardimlarinizi ve onerilerinizi bekliyor, simdiden tesekkur ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken; CPU ve GPU'nun kullanım, sıcaklık değerlerinin; Yükte değilken bilgisayar, CPU ve GPU'nun kullanım ve sıcaklık değerlerinin detaylı ekran görüntülerini bizimle paylaşın lütfen.

masaustunde sabit dururken;
https://i.hizliresim.com/nW6EmN.jpg

bir sure oyun oynarken sol ustte msi afterburner ile;
https://i.hizliresim.com/pW3EBo.png

artık 100 fps anca aliyorum normal oynarken o da dusuyor yine uzun bir suredir girmiyordum performansta sorun yasiyorum diye eskiden 300du artik 100 gercekten sinir bozucu.

ekstradan yapmami gostermemi istediginiz seyler var ise soyler ve tarif ederseniz hemen yapar gonderirim.

alıntı yapmayı unutmusum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı