R9 380X ve i5 6600K tabanlı sistem ne kadar eder?

Ryzen son yaptığı adım ile tekli çekirdek ile İntel işlemcileri geçti.

AMD-Ryzen-5-3600-tek-cekirdek-testinde-intel-islemcilere-nal-toplatti112223_0.jpg

Son yayınlanan PassMark - CPU Mark tek çekirdek testlerine göre AMD Ryzen 5 3600 işlemcisi 2981 puan almayı başarmış. Intel Core i9-9900K veya KF gibi amiral gemisi işlemcilerin geride kaldığı görülüyor.
KF'yi daha iyi olduğunu düşünmen zaten ne kadar anladığını gösteriyor. 3600 hiçbir şekilde 9900K'yı geçemez.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191001-183320_YouTube Vanced.jpg
    Screenshot_20191001-183320_YouTube Vanced.jpg
    121,2 KB · Görüntüleme: 24
KF'yi daha iyi olduğunu düşünmen zaten ne kadar anladığını gösteriyor. 3600 hiçbir şekilde 9900K'yı geçemez.
KF'yi iyi olduğu için amiral gemisine koymadım :) belirtmemin sebebi farklı. Ayrıca burada amacım anladığımı sana belirtmek değil. bir kaygım yok. Yanlış bilgi değil çünkü

burada bilgi yarıştırmıyoruz :)

İşlemcilerin taban hızlarıyla mı yoksa turbo hızlarıyla mı teste girdiği belirtilmemiş ancak bu tür tek çekirdek testlerinde işlemciler mevcut en yüksek hızlarına çekilerek sınanıyor. Bu bakımdan işlemcilerin turbo hızlarda olduğunu varsayabiliriz. Ayrıca Zen 2 mimarisinin IPC anlamında Coffee Lake mimarisinden yüzde 1-2 daha iyi olduğu da gündeme gelmişti. İntel 9 nesilleri net geçiyor.

ayrıca test 3 ay önce yapılmış :)

CPU bazlı hiçbir oyunda AMD, Intel'den daha iyi değil. CSGO, Fortnite, PUBG, LOL testlerine bakabilirsin. Drop yaşadığın işlemci neydi Intel 1. Nesil mi? Spotify açamamak hele tamamen saçmalamışsın. 6700K ile arkada 1080P video açık şekilde CSGO 500-600 FPS surf kasıyorum.
9600K, 9. nesil yani. Eski konularımda var, göz atabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı