R9 380X ve i5 6600K tabanlı sistem ne kadar eder?

Satmana gerek yok bence paraya ihtiyacın yoksa tabi. Biraz OC işlerini öğren bi ayar çek işlemci güncelliğini yitirmiş bir işlemci değil bana sorarsan. Sonrasında onun besleyebileceği bir kart alabilirsin bence RTX 2060-2070 ve RX 5700 XT ye kadar yolu var. Bütçeye göre değişir. 1660 Ti alıp da kullanabilirsin. 1080p 144 Hz bir monitöründe varsa zaten güzel olur yoksa da 2K monitörlere bakabilirsin.
5700 XT mi? Anladım hocam. Bu işlemci 1070 besleyemezken 2070 Super gücünde 5700 XT nasıl beslesin? 2K çözünürlükte oynayınca evet işlemci yükü azalır fakat 4 çekirdek 4 iş parçacığına sahip bir işlemciden bahsediyoruz. Yanlış bilgilendirme yapıp insanları mağdur etmeyin.

Gerçekten bıktım senin gibi insanlardan. Bilgi sahibi olmadan ahkam kesiyorsunuz. Bilmiyorsanız araştırın.
Beni de uğraştırmayın.
9700K stok tek çekirdek 137 puan
6600K OC tek çekirdek 147 puan

9700K OC ile 155-165 arası puan alıyor bu testte.
Eki Görüntüle 443226
Eki Görüntüle 443230
Eki Görüntüle 443235

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hala bu sitelere mi inanıyorsunuz ? :) Benim işim bu. Aklına gelebilecek her sistemi topladım ve topluyorum. Birini tanımadan karşıdakini kendin zannetme ve kendini kandırmaya devam et.

Hala bu sitelere mi inanıyorsunuz ? :) Benim işim bu. Aklına gelebilecek her sistemi topladım ve topluyorum. Birini tanımadan karşıdakini kendin zannetme ve kendini kandırmaya devam et.
İstediğin benchmark sonucuna bak, bu site dediğin dünya'nın ne büyük benchmark sitesi. Bu sonuçlar kullanıcıların yaptığı testler, sitenin testleri değil.

Demek ki işini doğru dürüst öğrenememişsin.

Sistem toplamak ne alaka OC yapmak ne alaka? Saçma sapan fikirlerle uğraşacak vaktim yok gerçekten.
Al buyur bu da 4.8 GHZ'da 7700K ile karşılaştırması.

1569864255346.png

İstediğin Benchmark sonucuna bak, bu site dediğin dünya'nın ne büyük Benchmark sitesi. Bu sonuçlar kullanıcıların yaptığı testler, sitenin testleri değil.

Demek ki işini doğru dürüst öğrenememişsin.

Sistem toplamak ne alaka OC yapmak ne alaka? Saçma sapan fikirlerle uğraşacak vaktim yok gerçekten.
Al buyur bu da 4.8 GHz'da 7700K ile karşılaştırması.

Eki Görüntüle 443436

Ben işlemcileri tek, tek Cinebench'e sokuyorum. Tek çekirdek Cinebench performanslarını yap bakalım.
Neyle uğraştığın belli oluyor :) Bu söylediklerine İtopya tayfası bile güler.

6600K'ya GHz arttırılarak tek çekirdekte 9700K'yı Cinebench'de geçir Intel ceo'su istifa eder. Ayrıca 9700K nerede? 7700K nerede? Hemen, hemen aynı işlemcileri gösteriyorsun bu sefer.

Ayrıyetten 9600K 5.1 GHz yükte 70 derece'yi geçmeden kullanan nadir kişilerdenim overclock tavsiyelerini başkalarına sakla. Sadece kasa toplamıyorum anlayacağın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben işlemcileri tek,tek cinebench'e sokuyorum. Tek çekirdek cinebench performanslarını yap bakalım.
Neyle uğraştığın belli oluyor :) Bu söylediklerine itopya tayfası bile güler.

6600K'ya ghz arttırılarak tek çekirdekte 9700K'yı cinebench'de geçir Intel ceo'su istifa eder. Ayrıca 9700K nerede ? 7700K nerede ? Hemen,hemen aynı işlemcileri gösteriyorsun bu sefer.

Ayrıyetten 9600K 5.1 ghz yükte 70 derece'yi geçmeden kullanan nadir kişilerdenim overclock tavsiyelerini başkalarına sakla. Sadece kasa toplamıyorum anlayacağın.
Bilgin olmadığı çok açık ve net ortada zaten.
9700K'yı da 7700K'yı da örnek olarak gösterdim.

Userbenchmarkın testi Cinebench ile tamamen paralel sonuç gösteren bir test.

Stok 9700K'dan bahsediyoruz gerçekten okuduğunu anlama konusunda ciddi sıkıntıların var.

Biraz bilgin olsaydı Intel'in 3 nesildir tek çekirdek konusunda pek bir artış sağlamadığını bilirdin.
Bu da sana son kanıt olsun 4.6 GHZ. Listede 9700K yoktu.

Seninle uğraşamayacağım bu son mesajım.

4.6 bench.PNG

Bilgin olmadığı çok açık ve net ortada zaten.
9700K'yı da 7700K'yı da örnek olarak gösterdim.

Userbenchmarkın testi Cinebench ile tamamen paralel sonuç gösteren bir test.

Stok 9700K'dan bahsediyoruz gerçekten okuduğunu anlama konusunda ciddi sıkıntıların var.

Biraz bilgin olsaydı Intel'in 3 nesildir tek çekirdek konusunda pek bir artış sağlamadığını bilirdin.
Bu da sana son kanıt olsun 4.6 GHz. Listede 9700K yoktu

Seninle uğraşamayacağım bu son mesajım.

'Intel'in 3 nesildir tek çekirdek konusunda pek bir artış sağlamadığını bilirdin. '

Bunu duydum ya hatanın ben de olduğunu anladım. Söylediklerime alakasız sonuçlar gösteriyorsun.

Tek diyeceğim Intel 3 senedir pek artış sağlayamasaydı Ryzen Intel'i delik, deşik ederdi. Intel'in tek güçlü olduğu kısım tek çekirdek. Ayrıca bilgin olsun 8. Nesil itibariyle ciddi bir fark elde edildi.

i5 6600K O.C ile i7 9700K'yı Intel'in en güçlü olduğu kısımda hem de tek çekirdekte geçen Türk :D Technopat'ın yarın için manşetini buldum.

''Intel'in 3 nesildir tek çekirdek konusunda pek bir artış sağlamadığını bilirdin.''

Bunu duydum ya hatanın bende olduğunu anladım. Söylediklerime alakasız sonuçlar gösteriyorsun.

Tek diyeceğim intel 3 senedir pek artış sağlayamasaydı Ryzen Intel'i delik,deşik ederdi. Intel'in tek güçlü olduğu kısım tek çekirdek. Ayrıca bilgin olsun 8.nesil itibariyle ciddi bir fark elde edildi.

i5 6600K O.C ile i7 9700K'yı Intel'in en güçlü olduğu kısımda hemde tek çekirdekte geçen Türk :D Technopat'ın yarın için manşetini buldum.

"Ederdi, yapardı" gibi dayanaksız cümleler yerine biraz araştırsan öğreneceksin ama nerede.
Israrla kahvedeki dayılar gibi bilgisizliğini savunuyorsun, sana söyleyecek söz bulamıyorum gerçekten.

Tamam bilmiyorsun da 50 tane kanıt gösterdiğim halde hala bomboş yorumlar yapıyorsun. Gerçekten boşuna uğraşıyorum seninle.
Biraz oku araştır ama okuduğunu anlayarak. 8. nesilde çoklu çekirdek anlamında öenmli bir ilerleme oldu, tek çekirdek olarak aynı kaldı.
1569888765982.png

5700 XT mi? Anladım hocam. Bu işlemci 1070 besleyemezken 2070 Super gücünde 5700 XT nasıl beslesin? 2K çözünürlükte oynayınca evet işlemci yükü azalır fakat 4 çekirdek 4 iş parçacığına sahip bir işlemciden bahsediyoruz. Yanlış bilgilendirme yapıp insanları mağdur etmeyin.
Ben 1070 ile kullanıyorum hiçbir şekilde darboğaz yaşamıyorum.
2K'da 2070 ile kullanan arkadaşım var, sorun yaşamıyor.
R5 2600'den daha fazla FPS veriyor OC sonrası.

Yanlış bilgi veren sizsiniz.

Ayrıca mağdur olacak bir durum mu var? Arkadaşın elinde zaten 6600K var.

Ben 1070 ile kullanıyorum hiçbir şekilde darboğaz yaşamıyorum.
2K'da 2070 ile kullanan arkadaşım var, sorun yaşamıyor.
R5 2600'den daha fazla FPS veriyor OC sonrası.

Yanlış bilgi veren sizsiniz.

Ayrıca mağdur olacak bir durum mu var? Arkadaşın elinde zaten 6600K var.
Rica etsem online oyunlarda ( BF, PUBG, R6) kullanımlarınızı atabilir misiniz? İşlemcinin %90 üstü kullanıldığına bahse girebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı