R9 5900X & RX 570 League of Legends FPS'i sürekli düşüyor

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar LoL'de en düşük ayarlarda bile FPS'de aşırı drop yiyorum. Takım savaşlarında 200'de olan FPS 100'lere kadar düşüyor akıcılık kalmıyor. Onun dışında sürekli drop oluyor. Arkada Discord ve tarayıcı açık oluyor genelde. 12-13 tane de sekme açık oluyor. İşlemcim çok güçlü biliyorum ancak bu ekran kartı League of Legends'e yetmiyor mu artık acaba? Ayrıca disk biraz dolu bunun etkisi olur mu? SSD var sistemde 2 adet.
Not: Sıvı soğutmayı 2 senedir temizlemiyorum, işlemciye iki senedir macun sürmüyorum.

1715962006609.png

Lol zaten optimizasyon sorunlu ama ekran kartınız düşük yinede yeterli olması gerekir aslında. Monitörünüz fps değerine sabitlemeyi dener misiniz ben sınırsız bıraktığımda 300den 80e kadar düşüyor 144 sabite aldığım zaman hiç düşme olmuyordu.

LoL işlemci yiyor bildiğim kadarıyla, yönetici olarak başlatmayı deneyin bir LoL'ü.
5900X'ten bahsediyoruz farkında mısın hocam. O işlemci yüzde %10 kullansa 300 fpsyi geçer ama lolde yüksek fps takılma yapıyor.

Lol zaten optimizasyon sorunlu ama ekran kartınız düşük yinede yeterli olması gerekir aslında. Monitörünüz fps değerine sabitlemeyi dener misiniz ben sınırsız bıraktığımda 300den 80e kadar düşüyor 144 sabite aldığım zaman hiç düşme olmuyordu.

5900X'ten bahsediyoruz farkında mısın hocam. O işlemci yüzde %10 kullansa 300 fpsyi geçer ama lolde yüksek fps takılma yapıyor.
Lol bazen yönetici olarak başlatmayınca buga falan giriyor bende, 2 fps ile oynadığım oyunlar olmuştu o yüzden yönetici olarak başlatmayı deneyin dedim arkadaşa (2fps ile başladığım oyunlarda bazen 200e çıkıp bazen 2 3'e kadar düşüyordu)

FPS'i monitörünüzün Hz'ine sabitleyin. Probleminiz çözülecektir.

Yok hocam. Böyle çözüm olmuyor maalesef.

Sıcaklıklarınıza bir bakın. O işlemcinin LoL'de sıkıntı oluşturma olasılığı yok. Ben sabit 240 ile oynuyorum.

2 yıldır macunlanmaması önemli midir sizce? Takım savaşlarında 80'e kadar düşüyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı