R9 290'nı R9 290X ile Crossfire yapmak

Mautrak

Hectopat
Yer
Adana, Turkey
Daha fazla  
Bu kartları crossfirelamak, ikisinin de r9 290 gibi çalışacak olmasından farklı bir dezavantajı olur mu?
Hatta, crossfirelamak mümkün mü?

Aklımda şöyle bir şey var, r9 290 bütçem yeterli olmadığı için aldığım bir kart idi ve şu an 290x'e geçmek istiyorum, 290 kenarda yatmasın, 2. 290xi alana kadar onu da kullanayim diyorum. Eğer crossfirelamak mümkün değilse NVIDIA ürünlerine bir göz atacağım.

Sistemim ikisini crossfirelamaya yetiyor.

Kafamdaki sistem şöyle;
Intel Core i7-4770K, Asus Radeon R9 290X (2-Way CrossFire), Cooler Master HAF X - My Custom Build - eredanne's Saved Part List - PCPartPicker

Bir tek ekran kartlarım eksik, 1 tane r9 290 bf4 edition var elimde şu an. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Benim kartım;
Sapphire R9 290 Bf4 Edition Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Şimdi alacağım ve sonra bir tane daha alacağım kart;
Asus R9 290X Directcu 2 O.C. 4Gb Gddr5 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Elimdeki power supply 860w +80 Platinum, bilgisayar açıkken 830w kullanıyor, bir sorun yaratır mı?

Konu adı tri-x oc'ye bakarken kafam karıştığından öyle sanırım, tri-x oc konumuz değil.

Son düzenleme:
CF önerilmez ayrıca sen ne için kullanacaksın oyun içinse bulaşma ve iki kartın da aynı model olması lazım tam uyum içinde calışması için ve cf yaptığın zaman güç tüketimin coğalır ortalama bir kart 60 fps veriyorsa bu 120 fps olmaz cf ile her oyuna uyumlu olmaz ne kadar ayar yaparsan yap fps düşüşleri ve problem yaşarsın tek kart her zaman daha iyi performas verir.. Ve şunuda belirteyim r9 290 kart her oyunu ultra ayarda oynarsın paraları boşa harcama yüksek fps almak istiyorsan monitörün buna izin vermeyecektir çünkü 60 hz bir monitöre sahipsin.

Oradaki monitör temsili sadece, henüz kafama yatan bir monitör bulamadığım için. Bilgisayarımı sadece oyun için kullanmayacağım lakin benchmarklarda 2 290x yüksek fps veriyor gördüğüm kadarıyla. (295x2 benchmarklarında crossfirelanmış 290x ve normal 290x arasındaki fark gösteriliyordu.)

Yani diyorsunuz ki, ben 290ı saklayayim bir kaç ay ve 2 adet 780 Ti alayim, öyle mi? 4k monitörler makul fiyata düştüğünde 2 adet almak istiyorum, o zamana hazırlık yapıyorum diyelim, fazla zamanım olmadığından şimdi alıyorum.

Çoğunlukla oynayacağım oyun ARMA 3;
CrossFire: Arma III At 7680x1440 - Radeon R9 290X Review: AMD's Back In Ultra-High-End Gaming

Son düzenleme:
2k monitörler 1000 tl civarı.
Almanızı tavsiye etmem R9 290X varsa tek monitörde kullanın.
Almadıysanız GTX780Ti alın.
4K monitörler hala yok pazarda gelincede 4000-5000 tl olur.
O parayı vermektense vermemek daha iyi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı