Radeon Software nasıl silinir?

Gh0stFac3

Hectopat
Sadece uygulamayı silmek istiyorum. Çünkü bir kez olsun işime yaramadı ve kullanmayı da düşünmüyorum. Bunların yanında silmek istememin en büyük nedeni insanı ruh hastası eden "alt+r" Radeon arayüzü. Cidden oyunlarda kaç kez maç kaybettim bunun yüzünden ben bile sayısını hatırlamıyorum. Ayarlardan kısayol tuşlarını ve "oyun içi katman" seçeneğini kapattım ama sorun devam ediyor. Cidden ne oyun zevki ne başka bir şey bırakıyor. Var mı bu uygulamayı silmenin bir yolu?

Sadece uygulamayı silmek istiyorum. Çünkü bir kez olsun işime yaramadı ve kullanmayı da düşünmüyorum. Bunların yanında silmek istememin en büyük nedeni insanı ruh hastası eden "alt+r" Radeon arayüzü. Cidden oyunlarda kaç kez maç kaybettim bunun yüzünden ben bile sayısını hatırlamıyorum. Ayarlardan kısayol tuşlarını ve "oyun içi katman" seçeneğini kapattım ama sorun devam ediyor. Cidden ne oyun zevki ne başka bir şey bırakıyor. Var mı bu uygulamayı silmenin bir yolu?

Ben programı Denetim Masası'ndan direkt olarak kaldırıp sonra Windows güncellemelerinden doğru tekrar güncellemiştim. Windows güncelleme yaptığı zaman Radeon Software gelmemişti. Bir dene istersen. Fakat Radeon Software kaldırırsan 4:3 oynuyorsan oyunlarda blackbar olabilir ve istersen tuşları devre dışı bırakabiliyorsun.

Driver olmaz ise oyunlarda düşük FPS alırsın o yüzden silmeni önermem illa sileceğim diyorsan DDU (Display Driver Uninstaller) ile silebilirsin.

Kısayolu değiştirebiliyor olmanız lazım. Bi' bakıp ekran alıntısı alıp geliyorum.

radeonsoftware.PNG

Evet, ayarlar kısayol tuşları bölümünden değiştirebilirsiniz. İlla da sileceğim diyorsanız DDU kullanabilirsiniz, ama performans düşüşü vs. yaşarsınız.

Arkadaşlar "sürücüyü" değil "uygulamayı" silmek istiyorum.

Dediğim gibi ekran kartı sürücüsünü önce silip sonra Windows güncelleştirmelerini açıp bir tarama yapacaksın. Taramada AMD ekran kartını bulucak. Güncelleyeceksin ve uygulamasız bir şekilde kullanabileceksin. Ben böyle yapmıştım. Hala da böyle kullanıyorum. Sitesinden indirdiğin zaman uygulaması ile beraber geliyor. Ama Windows güncelleme yaptığı zaman sadece sürücü indiriyor uygulama yok.

Geri
Yukarı