Çözüldü Rainbow Six Siege açılırken sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Bekir Berke

Hectopat
Daha fazla  
Rainbow Six Siege'yi açmaya çalıştığım zaman ilk önce BattlEye Launcher ekranı geliyor ve ardından mavi ekran veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Nasıl çözdünüz? Benim dediğim şekilde mi başka şekilde mi? Belirtirseniz öğrenmiş olur başkası.

İlk önce Windows Defender'a girip virüs ve tehdit koruma ayarlarına girdim.
Daha sonra oradaki dışlamalar bölümüne girdim ve BEService_x64.exe isimli dosyayı dışladım. Bunları yaptıktan sonra oyunu açarken bir daha mavi ekran hatası almadım.

Ayrıca sistem gereksinimlerinizi, ekran kartınızın driver sürümünü özellikle paylaşın.

Ayrıca sistem gereksinimlerinizi, ekran kartınızın driver sürümünü özellikle paylaşın.
Geforce game ready driver sürüm 452.06
İntel Core İ7 6700HQ
Geforce GTX960M 2GB
16GB 2400MHZ Ram

Battleye yazılımını kaldırın ya da güncelleyin.

Kullandığınız güvenlik yazılımından bu yazılımı hariç listesine eklemeyi de deneyebilirsiniz. Üçüncü parti güvenlik yazılımı kullanmıyorsanız Windows Defender'ın hariç listesine ekleyin.

Ayrıca Malwarebytes ile virüs taraması yapıp İntel ile alakalı bir sürücünüz var ise güncelleyin veya kaldırın.

Son düzenleme:
Battleye yazılımını kaldırın ya da güncelleyin.

Kullandığınız güvenlik yazılımından bu yazılımı hariç listesine eklemeyi de deneyebilirsiniz. Üçüncü parti güvenlik yazılımı kullanmıyorsanız Windows Defender'ın hariç listesine ekleyin.

Ayrıca Malwarebytes ile virüs taraması yapıp İntel ile alakalı bir sürücünüz var ise güncelleyin veya kaldırın.
Sorunu çözdüm. Yardımın için sağol

Nasıl çözdünüz? Benim dediğim şekilde mi başka şekilde mi? Belirtirseniz öğrenmiş olur başkası.

İlk önce Windows Defender'a girip virüs ve tehdit koruma ayarlarına girdim.
Daha sonra oradaki dışlamalar bölümüne girdim ve BEService_x64.exe isimli dosyayı dışladım. Bunları yaptıktan sonra oyunu açarken bir daha mavi ekran hatası almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı