RAM 16 GB olmasına rağmen 8 GB RAM gözüküyor

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 2 yılı aşkındır Monster kullanıyorum ve bugün Görev Yöneticisi'ni açayım dedim ve 16 GB RAM olmasına rağmen bilgisayarda 8 GB RAM'in kullanılabilir olduğunu fark ettim BIOS ayarlarına ve CPU-Z'ye de baktım ve orada da 8 gösterdi bu durumu nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, 2 yılı aşkındır Monster kullanıyorum ve bugün Görev Yöneticisi'ni açayım dedim ve 16 GB RAM olmasına rağmen bilgisayarda 8 GB RAM'in kullanılabilir olduğunu fark ettim BIOS ayarlarına ve CPU-Z'ye de baktım ve orada da 8 gösterdi bu durumu nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arka kapağı açıp kontrol eder misin?

Bilgisayarım özellikler kısmında ne yazıyor görsel atabilir misiniz?

RAM'i bir kontrol etmek lazım kasayı söküp bağlantı yerlerini kontrol edin. Çıkmış olabilir ya da başka bir arızası olabilir. Garantisi duruyorsa uğraşmayın baktırın yoksa sökün.

bende rami sökmeyi düşünüyorum fakat bozulur diye endişe ediyor ailem

bende rami sökmeyi düşünüyorum fakat bozulur diye endişe ediyor ailem

Bilgisayarım özellikler kısmında ne yazıyor görsel atabilir misiniz?
Cihaz adı AhmetSefa
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,86 GB)
Cihaz Kimliği E51DEDCF-405D-4862-91A4-54256C22418D
Ürün Kimliği 00326-10000-00000-AA657
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
Kalem ve dokunma Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok

Bende RAM'i sökmeyi düşünüyorum fakat bozulur diye endişe ediyor ailem.

Cihaz adı ahmetsefa.
İşlemci Intel(R) Core(tm) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,86 GB)
Cihaz kimliği E51dedcf-405D-4862-91A4-54256C22418D
Ürün kimliği 00326-10000-00000-AA657
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Kalem ve dokunma bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok.

Hocam sisteminizde 16 GB bellek yok.
Var ise 8 GB bellek çalışmıyor.
RAM kapağını söküp fiziki kontrol yapmanız gerekiyor.

Garanti süresi dahilinde ise garantiye yollayın çünkü kapağı açarsanız bazı firmalar ürünü garanti dışı bırakıyor Monster'ın bu konudaki tutumunu ben bilmiyorum. Ama eğer garanti süreniz dolduysa YouTube'dan bilgisayarın modelinizin yanına "disassembly" yazarak arka kapağı açmanıza yardımcı olacak videoları bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı