RAM fiyatları düşer mi?

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Merhaba arkadaşlar. Yeni yılda değerleme oranı yüzde 58 olarak açıklandı. Ve biliyorsunuz ki bunlar harçlar, vergiler ve cezaları etkiliyor. Sizce bu oranın 2023 yılında yüzde 122 olması ancak gelecek yılda yüzde 58 olacak olması iyi bir şey mi? Ayrıca bir RAM alacağım 600 lira. Sizce bu orana göre yeni yılda RAM'in fiyatı düşer mi artar mı? Veya diğer etkenlere göre de düşer mi artar mı? Ona göre erkenden alacağım çünkü.

Ddr3 bazında 500 TL olan 8 GB Ramin 160 Lara bile düştüğünü gördüm aylar aylar önce şimdi de 300-300 kusur bantlarında. Satıcıların keyfine bağlı. Dolar endeksli %1 artış oluyorsa iyi yürekli satıcılar da +%9 koyuyor. 😤
Çünkü dolara olan endeksin %1'i en az %10luk etki yaratıyor, lojistik, tedarik, üretim ve ithalat. Sanki ülkede bize ait ramler var da satıcı zam yapıyor arkadaş ne garip konuşuyorsunuz.

Tamamdır hocam hepinize çok teşekkür ederim. Zaten pek bir beklentim yoktu. Ama yine de bir danışayım dedim.

Çünkü dolara olan endeksin %1'i en az %10luk etki yaratıyor, lojistik, tedarik, üretim ve ithalat. Sanki ülkede bize ait ramler var da satıcı zam yapıyor arkadaş ne garip konuşuyorsunuz.
Garip falan konuştuğum yok kardesim. Adam dolar 2 TL iken aldığı bisküviyi dolar artınca 5 TL ye cikariyorsa bu benim garip konuştuğum anlamına gelmez.

Bir laptop takip ediyordum dolarda artış falan yok adam 1 ürün sattı diye 1 gecede 650 TL fiyat arttırdı. Yine 2 kişi SSD aldık adamdan 200 TL den 260 Lara falan çıkardı. Sattikca arttırma politikası işliyor galiba bizim saticilarmizda.

Yeni konular

Geri
Yukarı