Mhz Değerli Farklı Ram 'ler Çalışır Mı ?

berkay1990

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ve Technopat ekibi benim sizlere yöneltmek istediğim soru bu aralar bir bilgisayar topluyorum bilgisayarımda hangi işlemciyi kullanacağıma tam karar vermedim ama Intel olma ihtimali daha yüksek güncel Anakart 'lar da 4 ve daha fazla olmak üzere Ram Slot 'u bulunmakta benim tercih edeceğim Anakart 'ta 4 tane Ram Slot 'u bulunmakta sorum sizlere şu yeni bilgisayarda Dual bir şekilde 8 gb Ram kullanacağım ama eski bilgisayarımdan kalma Dual kanal olarak kullandığım 4 gb Ram 'de var boş durması beni rahatsız eder 8 ve 4gb 'ğıda Dual olmak üzere beraber kullansam Pc 'de kitleme gibi bir soruna yol açar mı? Yardımcı olursanız sevinirim , şimdiden teşekkürler :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük kullanımda oyun da filan 12 GB Ram'i 1333 mhz 'da kullansanız yada 1600 mhz Ram'i 8 GB olarak kullansanız bir değişiklik göremezsiniz. Bence 8 GB Ram'i 1600 mhz 'da kullanın. Zaten Intel 1600 mhz öneriyormuş. 8 GB oyunlar içinde fazla bile.

Günlük kullanımda oyun da filan 12 GB Ram'i 1333 MHZ'da kullansanız yada 1600 MHZ Ram'i 8 GB olarak kullansanız bir değişiklik göremezsiniz. Bence 8 GB Ram'i 1600 MHZ'da kullanın. Zaten İntel 1600 MHZ öneriyormuş. 8 GB oyunlar içinde fazla bile.
Cevaplarınız için çok teşekkürler , dediklerinizi dikkate alacağım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı