Elegoo Neptune 4 Pro Nozzle tablaya vurmaya başladı

ReplayTone

Hectopat
Merhabalar! Yaklaşık 3 ay önce bir tanıdık tavsiyesiyle 2 tane Elegoo Neptune 4 Pro aldım. Bir tanesi sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor, diğerinin ise ilk 2-3 baskıdan sonra nozzle kısmı tablaya bildiğiniz vurmaya (tablayı delecek kadar) başladı. Yurtdışına seyahat etmemden ötürü geri aracı firmaya gönderemedim. Bunun için bir çözüm yolu var mıdır? Varsa hangi adımları uygulamalıyım ?

Ek bilgi: 3D yazıcılarda yeniyim. Çok fazla tabir bilmiyorum. Basit, temel kavramları, nasıl baskı atılabileceğini, hangi programların kullanılması gerektiğini biliyorum. O yüzden teknik konulardan bahsederken detaylı yazarsanız çok sevinirim.

Okla gösterilen sensörü sabitleyen vida gevşemişse sensör yamuk duruyor olabilir. Eğer sorunu buysa sensörü yeniden tablaya dik pozisyona getirip vidasını sıkabilirsin.
IMG_20230822_095649.jpg

Merhabalar! Yaklaşık 3 ay önce bir tanıdık tavsiyesiyle 2 tane Elegoo Neptune 4 Pro aldım. Bir tanesi sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor, diğerinin ise ilk 2-3 baskıdan sonra nozzle kısmı tablaya bildiğiniz vurmaya (tablayı delecek kadar) başladı. Yurtdışına seyahat etmemden ötürü geri aracı firmaya gönderemedim. Bunun için bir çözüm yolu var mıdır? Varsa hangi adımları uygulamalıyım ?

Ek bilgi: 3D yazıcılarda yeniyim. Çok fazla tabir bilmiyorum. Basit, temel kavramları, nasıl baskı atılabileceğini, hangi programların kullanılması gerektiğini biliyorum. O yüzden teknik konulardan bahsederken detaylı yazarsanız çok sevinirim.
Baskı plakasını takıyormusun? altın rengi olan metal bir levhadan bahsediyorum. z offset ayarını nasıl yapıyosun? kağıda sürttüğünü hissetmen yeterli kağıt oynamıyorsa veya zor hareket ediyorsa tablaya fazla yakındır. ayrıca z offset ayarını tabla hizalamadan sonramı yapıyosun? ilk tablayı kalibre et sonra z offset ayarla sonra otomatik yatak seviyeleme yap yazıcı ekranından.

Geri
Yukarı