Ram mhz sorunu

• Konuyu başlatan VIPER
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 7B

VIPER

Kilopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm arkadaşlar sistemimde iki tane kingston 800 mhz ram olmasına rağmen bios ta 667 mhz gözüküyor sebebi nedir ?
işlemci
intel e8600 3.33 ghz 1333 mhz fsb
anakart
GA-EP45-DS3L FSB 1600 MHz
ram
kingston kvr800 2x2 gb

bios tan çok iyi anlamam ama ram'lerle ilgili bölimde yazan bilgiler şöyle
dram performace control
performace enhance (turbo)
(G) mch frequency latch (auto)
system memory multiplier spd (auto)
dram timing selectable spd (auto)

hatalı olan bölüm hangisi ?

Burada

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 607
Herhangi bir BIOS değişikliği yaptıysan fabrika ayarlarına çevirip tekrar bak.

Elimi sürmedim diyorsan frequency seçeneğinden 800 seçebiliyor musun diye kontrol et. Olmaz ise spdli kısmı kurcala, sorun çıkarsa BIOS pilini çıkarıp Bios'u resetlersin.

XMP arama zaten kart DDR2li kart.

arkadaşlar benim anakartın bios sürümü eskidir diye sitesinden son sürümünü indirip technopatın youtube sayfasındaki bir videoda gösterildiği gibi uyguladım fakat işlem biter bitmez pc açılmadı ve takılı olan hdd mi algılamamaya başladı win 7 cd si ile açmaya çalıştım dahili hdd yok diyordu bende xp cd si taktım orada görünüyordu önce pc ye xp kurdum ardında win 7 kurabildim onca dosya kaybettim emek harcadım ama biosu güncellememe rağmen hala 667 mhz gözüküyor ayrıca açılışta anakartın logosunun olduğu resimde dd2 1333+ diye ibare eklendi yardımcı olabilecek kimse yokmu ?

Keşke bu kadar uğraşmayaymışsın. Çünkü Ram'lerin kaç mhz hızla çalıştığı senin için çok bir şey farkettirmeyecektir.

Pek kafana takma bence bu kadar.

(G) mch frequency latch sekmesinde en fazla 400 mhz var

spd li seçeneklerden birinde 2.00a veya 2.30b gibi karışık seçenekler var hangisini seçersem seçeyim değişiklik olmuyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı