RAM taktıktan sonra ekran gelmiyor

beratcamw3

Femtopat
Daha fazla  
Aynı marka 4 tane RAM var, her biri 8 GB. Önceden 16 GB kullaniyordum ama video kurgulama işine başladiktan sonra yeterli olmadi. Ben de diğer ikisini takayim dedim taktim fakat ekran gelmedi. BIOS sıfırladım silgiyle pinleri sildim slotlari değiştim ama bir değisiklik olmadi.
Not: Bu hata sök tak yapinca da oluyor.

Sistem özellıklerı: RX550 4 GB i7 4790 Fury HyperX 8 GB RAM MSI Z97 PC Mate.
Sistemim 32 GB destekliyor.

RAM'lerden biri veya slot sıkıntılı olabilir. Halihazırda çalışan 2 RAM'i aynı şekilde tutup diğer iki RAM'i sıra sıra aynı slota tak dene. İkisi de çalışırsa slot değiştir.

Aynı marka 4 tane RAM var, her biri 8 GB. Önceden 16 GB kullaniyordum ama video kurgulama işine başladiktan sonra yeterli olmadi. Ben de diğer ikisini takayim dedim taktim fakat ekran gelmedi. BIOS sıfırladım silgiyle pinleri sildim slotlari değiştim ama bir değisiklik olmadi.
Not: Bu hata sök tak yapinca da oluyor.

Sistem özellıklerı: RX550 4 GB i7 4790 Fury HyperX 8 GB RAM MSI Z97 PC Mate.
Sistemim 32 GB destekliyor.
Aynı sorun bende ram soketinin bozuk olmasından kaynaklanmıştı. Bu yüzden anakartı değiştirmiştim. Bir baktırabilirseniz baktırın derim. Evde şuan takılı olan ramlerin yerlerini değiştirin bi (1-3 ise 2-4 yapın vs.)

8-8 takıp ilk halinde çalıştırdığında geliyor mu görüntü, geliyorsa o iki RAM'i diğer ikisiyle değiştir. Eğer bu şekilde görüntü geliyor ve ilk yazdığım durumların hiçbirinde görüntü yoksa (tüm RAM'lerin aynı olduğunu düşünerek) 32 GB RAM desteklenmiyor diyebiliriz.

2, 3, 4 slotlara takınca çalisiyor fakat 1. slot olmuyor 10 15 saniye sonra birden kapaniyor. Slotu nasıl tamir edebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı