RAM Yükseltmek İçin İşlemci Önemli Midir?

EnesOzdogan61

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: Asus P5G41C-M LX
İntel E6600 Model Çift Çekirdek 3.06 GHz işlemci
4 GB RAM Takılı 1 Slot Boş

RAM yükseltmek istiyorum anakartımın 8 GB RAM kaldırdığını biliyorum fakat RAM'in işlemci ile bi alakası var mı? Yani RAM'i 8 yaparsam bu işelmci destekler mi ? Yani işlemcinin RAM yüksekliğiyle alakası var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci önemli değil ama bize RAM'inizin özelliklerini verin. CPU-Z programının Memory kısmı veya Aida 64'ün aynı kısmının ekran görüntülerini atın.

O işlemciyi kullandığın sürece 32GB RAM bile yapsan performans farkını anlayamazsın. 4GB şuanda seni nispeten idare ediyorsa kesinlikle ilk önceliğin işlemci olmalı. Önerim Xeon E5450 gibi bir işlemciye geçiş yapman ancak hepsi bütçe ile alakalı. Bütçe varsa yeni bir sistem yeni bileşenler önerebiliriz.

Önemli değil. Ama fazla RAM'in ben şu ana kadar hiçbir zararını görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartımın desteklediği işelmciler bunlar benim işlemcim bu anakartın en iyi desketlediği işlemciler arasında 3. Sırada yani 2 model yükselticem diye değiştirmeye değer mi hatta internet üzerinden yaptığım karşılaştırmaya göre benim kullandığım e6600 modeli e6800 den daha iyi gözüküyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20171104-142311.png
    Screenshot_20171104-142311.png
    101 KB · Görüntüleme: 170
O listeye bakma. X5460 senin elindeki işlemciden çok çok daha güçlüdür. Elindeki çift çekirdekli işlemciyle oyun için hiçbir yere gelemezsin.Ha sen ben en iyisini bilirim, buradakiler cahil, benim işlemcim en iyisi diyorsan senin seçimin.

O listeye bakma. X5460 senin elindeki işlemciden çok çok daha güçlüdür. Elindeki çift çekirdekli işlemciyle oyun için hiçbir yere gelemezsin.Ha sen ben en iyisini bilirim, buradakiler cahil, benim işlemcim en iyisi diyorsan senin seçimin.

Yo yanlış anşamayın bilmediğim den soruyorum listedekilerin haricinde içlemci uymaz sanıyordum bu sayede bi şeyi daha öğrenmiş oldum teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı