Çözüldü RAM yükselttikten sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tachibana

Femtopat
Selamlar. Sistemimi yükselteceğim. RAM'i aldıktan sonra neler yapmam gerekiyor? Taktıktan sonra direkt çalıştırmalı mıyım bilgisayarımı? Yoksa BIOS falan diyorlar onunla ilgili bir şeyler mi yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Takıp direk çalıştırın, birkaç kez gider gelir ekran sonra çalışır. Genelde frenkansı da kendi ayarlar ama siz bi kontrol edin, düşük frekansta çalışıyorsa BİOS'a girip yükseltin.
Takıp direk çalıştırın, birkaç kez gider gelir ekran sonra çalışır. Genelde frenkansı da kendi ayarlar ama siz bi kontrol edin, düşük frekansta çalışıyorsa BİOS'a girip yükseltin.

Çözüm
RAM'iniz DDR3 ise direkt tak çalıştır yapabilirsiniz, ancak DDR4 ve 2133MHz sonrası için AMP veya XMP açmak gerekiyor BIOS'tan.

Bende merak ediyorum. Biraz araştırdım RAM'ler tak-çalıştır mantığı ile çalışıyormuş. Yani alıp takıp eğer MHz düşmediyse 8 bahsettiğim default ayarlara geçmediyse.) Kullanabilirsin. Tabii kontrol etmek gerek BIOS'tan. Daha iyi bilen arkadaşlar yanlışım varsa kusura bakmayın.

Selamlar. Sistemimi yükselteceğim. RAM'i aldıktan sonra neler yapmam gerekiyor? Taktıktan sonra direkt çalıştırmalı mıyım bilgisayarımı? Yoksa BIOS falan diyorlar onunla ilgili bir şeyler mi yapmam gerekiyor?
BIOS'dan MHz değerini ayarla ve kullanmaya başla çok basit.

DDR3 RAM aldığımda tak çalıştır yaptım bir problem olmadı DDR4'lerde BIOS'dan hız ayarlanıyor sanırsam.

Selamlar. Sistemimi yükselteceğim. RAM'i aldıktan sonra neler yapmam gerekiyor? Taktıktan sonra direkt çalıştırmalı mıyım bilgisayarı mı? Yoksa BIOS falan diyorlar onunla ilgili bir şeyler mi yapmam gerekiyor?

BIOS'a girip RAM değerlerinize bakın eğer RAM'iniz istediğiniz GB değerinde değilse değişin eğer elinizde DDR4 varsa MHz değerlerini ayarlayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı