RAM'lerde CL değerleri ne kadar önemli?

Burak Gezer

Centipat
Merhabalar iyi günler ben kasa toplamayı düşünüyorum ve iki şey arasında kaldım. 4000 MHz CL18 RAM ile 3600 MHz CL16. iki RAM'de 16 GB ve aynı marka. Sorumu cevaplarken lütfen bütçeyi ön planda bulundurmayın. Değerlerine sahip iki RAM arasında kaldım. Yani CL değerleri MHz kadar önemli midir? Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar iyi günler ben kasa toplamayı düşünüyorum ve iki şey arasında kaldım. 4000 MHz CL18 RAM ile 3600 MHz CL16. iki RAM'de 16 GB ve aynı marka. Sorumu cevaplarken lütfen bütçeyi ön planda bulundurmayın. Değerlerine sahip iki RAM arasında kaldım. Yani CL değerleri MHz kadar önemli midir? Sizce hangisini tercih etmeliyim.
Evet CL değeri de önemli bir etkendir. CL16 olanı almanızı öneririm. 3600MHz yeterli bir şekilde işinizi görecektir zaten.

CL gecikme süresi olarak biliyorum, daha iyi bilen bir arkadaş düzeltsin ama ben olsam 4000 MHz olarak alırdım.

4000 MHz CL18 iyi bir seçim olacaktır çünkü daha yüksek performans verecektir CL değeri RAM'lerin gecikmesidir düşük oldukça performans artar ama 400 MHz fark olunca 4000 MHz CL18 iyi bir seçim olacaktır en iyi seçersen sevinirim :).

Benim RAM'lar 3800 MHz CL 16'da çalışıyor gecikme değeri 67.3 NS bazen daha da düşüyor 4000 MHz yaptığımda ise 73 ile 79 ns arasında değer alıyorum. 3800'de kalmasımi mantıklı yoksa 4000'de mi?

Merhaba, şu anda 8 gb'lık 1333mhz cl17 laptop ramim var. Bunu 16 16 toplam 32 gb'a yükseltmek istiyorum. Anakartımın frekans değeri 2666'ymış cl değeri 19 ve 15 olan ramler arasında kaldım çok farkı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı