Rampage Victory kasa hava akışı için fan eklemek çözüm olabilir mi?

Son düzenleme:
Stok fanlar kasanın hava akışını bozuyor. Kasanın içinde ki havayı işlemciyi üflüyor ve işlemcinin sıcaklığı kasanın her tarafına yayılıyor. Sizin ilk önce egzoz fana üfleyen bir soğutucu almanız gerekiyor. Kule tipi soğutucudan bahsediyorum.

O da mantıklı hatta belki de daha iyi olur.

Bu model fan senin kasaya uymaz. 120mm takabiliyorsun.

Benim kullandığım fanları önerebilirim ama bütçesi yüksek isteyebilir.

120mmlik olanı varmış onu sipariş edeyim o zaman.

Stok fanlar kasanın hava akışını bozuyor. Kasanın içinde ki havayı işlemciyi üflüyor ve işlemcinin sıcaklığı kasanın her tarafına yayılıyor. Sizin ilk önce egzoz fana üfleyen bir soğutucu almanız gerekiyor. Kule tipi soğutucudan bahsediyorum.

İşlemci soğutucu alacağım fakat şu an değil.

İşlemci soğutucu alacağım fakat şu an değil.

Bütçenizi aştığı için almadığınızı varsaydım ve uygun fiyatlı bir öneri yaptım.

120mmlik olanı varmış onu sipariş edeyim o zaman.
Marka olarak kaliteli bir markadır. Ama hava akışı hususunda bilgim yok.
Benim kullandığım fan modeli

Bütçenizi aştığı için almadığınızı varsaydım ve uygun fiyatlı bir öneri yaptım.
İşlemciye ucuz fan takmak pek istemediğim bir şey ama bütçeye göre daha iyi öneriler verilebilir.

Marka olarak kaliteli bir markadır. Ama hava akışı hususunda bilgim yok.
Benim kullandığım fan modeli

İşlemciye ucuz fan takmak pek istemediğim bir şey ama bütçeye göre daha iyi öneriler verilebilir.

Hocam Dark Freezer X123 kullanıyorum.
Ryzen 5600 ile kullanıyorum, kasamda yalnızca 1 adet egzoz fan var ekran kartından başka fan yok. İşlemcim oynadığım oyunlarda %50-60 yükte en fazla 55-60 dereceleri görüyor. Gerçekten bu fiyata alınabilecek en iyi kule tipi soğutucu. Takması biraz zordu fakat performansı gerçekten iyi. Termal macun olarak içinden çıkan termal macunu kullanmadım, Arctic MX-4 kullandım.

Fan arıyorum ben de, tavsiye verebilirseniz hoş olur.

Hocam Dark Freezer X123 kullanıyorum.
Ryzen 5600 ile kullanıyorum, kasamda yalnızca 1 adet egzoz fan var ekran kartından başka fan yok. İşlemcim oynadığım oyunlarda %50-60 yükte en fazla 55-60 dereceleri görüyor. Gerçekten bu fiyata alınabilecek en iyi kule tipi soğutucu. Takması biraz zordu fakat performansı gerçekten iyi. Termal macun olarak içinden çıkan termal macunu kullanmadım, Arctic MX-4 kullandım.

Fan arıyorum ben de, tavsiye verebilirseniz hoş olur.
Hocam fan tavsiyesi hususunda kendi konunuzu açarsanız daha iyi olur bu konuda size yardımcı olmam yanlış olur. Ama burdaki fan tavsiyeme sizde uyabilirsiniz onun dışında kendi konunuzu açarsanız beni de etiketlerseniz ben bakarım konuşuruz

Hocam fan tavsiyesi hususunda kendi konunuzu açarsanız daha iyi olur bu konuda size yardımcı olmam yanlış olur. Ama burdaki fan tavsiyeme sizde uyabilirsiniz onun dışında kendi konunuzu açarsanız beni de etiketlerseniz ben bakarım konuşuruz
Konu açmıştım hocam az önce, şimdi sizi etiketleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı