Ransomed.vc grubu Sony'i hacklediğini, ödeme yapılmazsa kullanıcı verilerini satacağını duyurdu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Ransomed.vc adlı hacker grubu Sony'nin sistemlerine sızdıklarını yani hacklediklerini ve istedikleri ödeme yapılmazsa kullanıcı verilerini satacaklarını iddia ettiler.

Sony'den henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Playstation vb. Sony ürünleri kullananlar dikkat etsin. Verileri çalınmış olabilir.

Kaynaklar:

Şirketlerin veri sisteminde güvenlik olup olmadığını merak ediyorum. Zaman zaman şirketler hacklenebiliyor da bunların güvenlik sistemi yok mu ya?

Hocam zaten çoğu zaman ne bizim ne de şirketlerin haberi olmadan verileri çalınıp gidiyor alıştık artık. 2 faktörlü doğrulama koymamız gerek hesaplarımıza, ne olur ne olmaz.

Ransomed.vc adlı hacker grubu Sony'nin sistemlerine sızdıklarını yani hacklediklerini ve istedikleri ödeme yapılmazsa kullanıcı verilerini satacaklarını iddia ettiler.

Sony'den henüz resmi bir açıklama gelmedi.

PlayStation vb. Sony ürünleri kullananlar dikkat etsin. Verileri çalınmış olabilir.

Kaynaklar:

Evet ben de konusunu açacaktım sizin konunuza denk geldim. Bu doğru ise ben bir PS kullanıcısı olarak Sony üzerinden telafi bekliyor ve en önemlisi bir açıklama bekliyorum. Doğruluğu kanıtlanırsa PS üzerinden kullandığım sanal kartımı devre dışı bırakacağım mecuburen.

Geri
Yukarı