Ayyıldız Hack Tim'in Hacklediğini İddia Ettiği Site

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kısa bir süre önce Ayyıldız Hack Tim tarafından bir Rus haber sitesinin hacklediğini iddia eden bir haber gördüm. Ayyıldızın daha önce yaptıklarından hesabı biraz kabarık. Daha önce de İsrailin resmi sitesini hacklediklerini iddia etmişlerdi. Şimdi size son çıkan safsata hakkında biraz bilgi vericem.
Bir Amazon şirketi olan Alexa'yı kullanarak bir websitenin veri trafiğini gibi istatiksel bilgilere erişebiliyorsunuz. Eğer bir site yeni kurulmuşsa haliyle daha ortada gösterilecek bir veri ortada olmuyor.
Bu website resmi veya çok ünlü bir site değildir. OG editörlerinden Nurettin Tan tarafından oluşturulmuş bir sitedir. Sitenin çevrimiçi olma süresi de yıllar olmamıştır. Ama Alexa kaçırmıyor ve yakalıyor.
ggwpclub.com
ggwpclub.com Site Overview

Bu da Ayyıldızın hacklediğini iddia ettiği websitesi.
Hacked By Ayyıldız Tim| Sessizce Nöbetteyiz!
invest-tomsk.ru Site Overview

Yazıda bilerek resim kullanmadım değerler değişir diye. Kendimizi kandırmanın anlamı yok. Bunun sonucunda da zaten "Script Kiddie" lakabı yiyoruz.

Ne Rusya davasıymış, adamlar gazı kesse hacklemek için elektrik kalmayacak ortalıkta, Karadeniz üzerinden tezek atarız artık mis gibi doğal hack.:cool: Isırtırım sizi.

Beyler burada siyaset karıştırmak istemem ancak söz ettiğiniz parti ve şahısların Atatürk'ten nefret ettiği söz konusu bile olamaz, bir algı yaratılmaya çalışıyor beyler lütfen itibar etmeyin. Ay Yıldız tim'e gelecek olursak 13.000 kişinin hesabı hacklendi, İsrail'in bakanlık sitesi hacklendi kendim girdim baktım, Facebook'tan resmi sayfalarından sizde bakabilirsiniz. Ayrıca hedeflerinin banka, hastane vb yerler olmadığını açıkça belirttiler.

Eğer Anonymous'un sayfasını Hack edilmiş ise hep beraber gülelim.
Anonymous asla sitesinin Hack edilemiyecegini bi zaman beyan etmişti. Sesli güldüm.

Ne Rusya davasıymış, adamlar gazı kesse hacklemek için elektrik kalmayacak ortalıkta, Karadeniz üzerinden tezek atarız artık mis gibi doğal hack.:cool: Isırtırım sizi.
Gaz kesmek o kadar kolay bişi demi zaten. Hiç anlaşması yok hükümü yok.....

Anonymous asla sitesinin Hack edilemiyecegini bi zaman beyan etmişti. Sesli güldüm.
Açıksız bir sistem yoktur. Anonymusun zaten resmi bir sitesi yoktur. Fakat yapılan eylemlerin ve IRC konuşmalarının yapıldığı site 2012'de önce Cyber-Warrior tarafından günümüzde ise Ayyıldız Tim tarafından hacklenmiştir. Yorumunuza güldüm. Hack edilemeyeceğini beyan ha. Komik.

Zone-h ve Gölgelerde kayıtları var. Öncelikle Anonymus'a yakın sitelerden biri hacklendi orası değil burası dediler orasıda hacklendi ve Zone kayıtları alındı. Bilip bilmeden konuşmayınız.

"SABAH Gazetesi" (seviyorum keratayı, o da iktidarı çok seviyor :D) üstüne biraz da karabiber sepmiş gibi geldi.

Ya o değil de, diyelim ki; Ayyıldız Hack dünyanın en kral hackeri, peki bizim bununla övünmemiz mi gerekir yoksa buna karşı mı çıkmamız gerekir?
Düşünün, Rusya da Türk Sitesidir deyip Technopat'ı hackledi, ya da her hangi bir kurumu, bunda bizim (normal vatandaşın) suçumuz ne?

Hacker= kalleşlik.
er36po adamlar ODTÜ'ye DDOS attılar ve bunu devlet desteği ile yaptılar. ODTÜ'den kasıtım Nic.tr. Eli kolu bağlı oturmak doğru olmaz. Vatandaşın sitesini hackleme taraftarı olmadım fakat bakanlık sitelerinin hacklenmesinde sonlarına kadar yanındayım. Özellikle bu gibi durumlarda. Siz zaten bu karşılıklı savaşın içinde olmak istemiyorsanız nefret ve kin söyleminde bulunmazsanız kimsede gelip buraya saldırmaz.

Bence bununla övünmemiz gerekir. Devlet desteği bile olmadan başarılanlar bunlar. Ayyıldız bünyesinde pek çok kişi barındıran bir ekip. Açık forumu var. Bir kişinin yaptığı davranışı foruma yıkmak kesinlikle yanlış olur bazı postlarda arkadaşların yaptıkları gibi. Örnek burada biri bana gelse 4790K Fm2 soket dese ben bunu gidip Technopat dedi şeklinde tüm foruma yıkmam yanlış olur.
Genellemenizi doğru bulmuyorum. O zaman Rusya direk kalleş. Destekledikleri için. Buradaki durum daha farklı. Ayyıldızın yanındayım.
Tekrar okudum tekrar güldüm. Saçmalık.

Verdiğin haberi açıp kebndin okdunu mu merak ediyorum. Haber bu:

Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, Anonymous'un Türk bankaları ve kamu kurumlarına yönelik bir süredir sürdürdüğü siber saldırının ardından önce 19 bin Rus sitesini hackledi. Rus bankalarının sitelerini de çökerten Ayyıldız Tim bu sefer Anonymous'u hedef aldı. Anonymous'un sayfası Türk hackerlar tarafından hacklendi.

Ne bir görsel var, ne bir Zone-h bağlantısı ne de bir kanıt. Kaldı ki hükümet yalakası havuz medyasına mı inanacağım ?

Neyse, konuyu kapatıyorum. Boş işlerle uğraşacağına daha fadyalı bişey yapsın arkadaşlar. Rusya, Kaspersky gibi, Yandex gibi teknoloji şirketlerini ortaya çıkarmış bir ülke. Hacklemek yerine bişey üretsinler de takdir edelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı