RAT yiyen bilgisayar için ne yapılmalı?

alhnn

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 7400 işlemci 8gb 3200mhz ram samsung 1tb M.2ssd 1050ti gigabyte h110m-s2 anakart
Bugün RAT yedim ve hemen Kaspersky indirdim, kurduktan sonra bir sürü virus buldu. svchost.exe diye bir şeyi virüs olarak buldu, ben de temizleye bastım. Daha sonra masaüstü gitti ekran simsiyah oldu, sadece mouse imleci vardı. Ben de korktum ve bilgisayarın fişini çektim, sonra da açma tuşuna basınca açılmadı. Ne yapmalıyım? Not: Bilgisayara güç geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ekranı geliyorsa format atmayı deneyebilirsin.

İnternete bağlı olmadığın sürece senden veri alamazlar. Temiz kurulum yapman gerek. Önemli dosyaların varsa da başka bir bilgisayara diskini bağlayıp öyle kurtarırsın fakat güvenli olacağını sanmıyorum sağlam önlem almalısın.

Bugün RAT yedim ve hemen Kaspersky indirdim, kurduktan sonra bir sürü virus buldu. svchost.exe diye bir şeyi virüs olarak buldu, ben de temizleye bastım. Daha sonra masaüstü gitti ekran simsiyah oldu, sadece mouse imleci vardı. Ben de korktum ve bilgisayarın fişini çektim, sonra da açma tuşuna basınca açılmadı. Ne yapmalıyım? Not: Bilgisayara güç geliyor.

Her şeyden önce temiz bir bilgisayardan önemli hesaplarının şifrelerini değiştir. Tabii en önce maillerden başlaman en mantıklısı. Sonra normal hesaplarını değişirsin. Önce bir internet bağlantını kesip bilgisayarını aç. Bilgisayara güç geliyor ama nasıl açılmıyor? Biraz daha detay verir misin? Eğer yapabiliyorsan başka bir bilgisayardan format USB hazırlayıp temiz kurulum yap.

Svchost.exe virüs değildir hocam. Ama geri açılmaması ilginç.

Her şeyden önce temiz bir bilgisayardan önemli hesaplarının şifrelerini değiştir. Tabii en önce maillerden başlaman en mantıklısı. Sonra normal hesaplarını değişirsin. Önce bir internet bağlantını kesip bilgisayarını aç. Bilgisayara güç geliyor ama nasıl açılmıyor? Biraz daha detay verir misin? Eğer yapabiliyorsan başka bir bilgisayardan format USB hazırlayıp temiz kurulum yap.

Virüsle alakasız fişini söküp taktığınız için açılmıyor olabilir hocam PSU kablolarının tamamını söküp takıp deneyin derim.

Teşekkür ederim monitore, fareye ve klavyeye güç geliyor ama kasa açılmıyordu bende PSU kablolarının tamamını söküp takıp denedim ve sorun çözüldü ama yine bir sıkıntı var Kaspersky svchost. EXE'yi yine virüs olarak görüyor. Ayrıca bu aralar bilgisayarım çok kasmaya başladı mesela Minecraft oynarken ve arka planda Discord açıkken PC kullanılamaz hale geliyor bunun için ne yapabilirim?

Svchost Windows'la alakalı bir şey. Sorunun kaynağı svchost.exe değil yani, emin olun. Svchost adıyla bir virüstür belki. Kaspersky ile karantinaya alıp kaldırdıktan sonra tekrar taratınca silinmiyorsa temiz kurulum yapın geçin hocam. Yukarıda dediğim gibi temiz bir bilgisayardan format USB ve şifre işlerini halledin kendinizi garantiye alın.

Teşekkür ederim monitore, fareye ve klavyeye güç geliyor ama kasa açılmıyordu bende PSU kablolarının tamamını söküp takıp denedim ve sorun çözüldü ama yine bir sıkıntı var Kaspersky svchost. EXE'yi yine virüs olarak görüyor. Ayrıca bu aralar bilgisayarım çok kasmaya başladı mesela Minecraft oynarken ve arka planda Discord açıkken PC kullanılamaz hale geliyor bunun için ne yapabilirim?

Rica ederim hocam her zaman, svchost.EXE virüs değil diye biliyorum ama dediğiniz gibi kasma donma varsa yine de bir temiz kurulum yapın derim.

Geri
Yukarı