Steam Ravenswatch 140 TL

Hayırlı olsun ben de aldım dün akşam.
Teşekkürler. Uzun zamandır istek listemdeydi gerçi steam tl de iken 150 tl fiyatı vardı ve çok diye almamıştım :D Şimdi 140 tlye aldım baya ironik bir olay oldu.
Oyun bu arada oynadıysanız sanırım bosslar için bir dengeleme gerekiyor gibi. Ben bugun indirdim ama boslar zorladı. Steam yorumlarında da baya bosslar için dengeleme getirilmeli yazanda olmuş.
Daha önce Curse of the dead Gods ı da oynamıştım. Sanırım geliştiricinin ilk oyunuydu ve bu oyundanda baya baya bazı şeyleri kopyalamışlar. Güzel bir oyun olmuş ama şuanki verdiğim fiyata değer.

Daha indirmedim muhtemelen haftasonu oynayıp deneyimlerim. Genelde koleksiyon yapıyorum alıp oynamadığım çok oyun var ama bu oyuna ben de biraz yükseldiğim için göz atacağım sararsa haftasonum bu oyunla geçer. Muhtemelen kontroller ile oynarım. Oynadıktan sonra deneyimimi paylaşırım buradan. 😄
Teşekkürler. Uzun zamandır istek listemdeydi gerçi steam tl de iken 150 tl fiyatı vardı ve çok diye almamıştım :D Şimdi 140 tlye aldım baya ironik bir olay oldu.
Oyun bu arada oynadıysanız sanırım bosslar için bir dengeleme gerekiyor gibi. Ben bugun indirdim ama boslar zorladı. Steam yorumlarında da baya bosslar için dengeleme getirilmeli yazanda olmuş.
Daha önce Curse of the dead Gods ı da oynamıştım. Sanırım geliştiricinin ilk oyunuydu ve bu oyundanda baya baya bazı şeyleri kopyalamışlar. Güzel bir oyun olmuş ama şuanki verdiğim fiyata değer.

Daha indirmedim muhtemelen haftasonu oynayıp deneyimlerim. Genelde koleksiyon yapıyorum alıp oynamadığım çok oyun var ama bu oyuna ben de biraz yükseldiğim için göz atacağım sararsa haftasonum bu oyunla geçer. Muhtemelen kontroller ile oynarım. Oynadıktan sonra deneyimimi paylaşırım buradan. 😄
Coop da oynaniyormuş oyun. Arkadaşlık kodunu atarsanız steamden, hafta sonu berber de oynayabiliriz, güzel olur hocam.

Sizce sifu mu almalıyım yoksa bu oyunu mu hocam.

Haklısınız hocam. Ben siteyi kötülemek için demiyorum ama neredeyse ellerinde ki birçok key piyasa altında.
Ha bu durum satın alan için iyi mi, iyi tabii ki.

Ancak mesela bir X oyunu zamlandıktan sonra 500 TL'ye satılıyor ve indirimlerde 300 TL'ye düşüyorsa, bu durum kabasaklada direkt 100 150 gibi bir fiyattan başlıyor.
Örneği ve fiyatı farazi verdim. Mesela neden ETail'de 150 TL'den satmıyor? Orada da oyun 300 400 TL.
Site belki de zarar da etmiyordur ama ben son zamanlarda piyasanın altında -key olarak- kabasakalda çok oyun görüyorum. Bilen birinin bu keylerin işleyişi hakkında bir bilgi vermesi de lazım. Hani key resmi şekilde mi elde ediliyor yoksa ucuza mı alınıyor.
eTail gibi TR satıcılarında sistemi, geliştirici belirliyordu mesela. Fiyatı geliştirici ne derse onu yazıyorlardı.

Bende geçen gün 75TL'ye plateup! Aldım diğer key sitelerinde hep 170tlye vb. düşüyordu.

Son düzenleme:
Teşekkürler, güzel oyuna benziyor. Oyunu yapan ekip Curse of the Dead Gods oyununu yapanlarmış.
Kabasakal'dan hiç key almadım, umarım patlamaz :D

Düzenleme: İlk defa alışveriş yaptım bu siteden ve hiç bu kadar uğraştıran bir site görmedim. Kendi bakiyesiyle ödemeyi yaptırttığı önce ziraat kartımdan para atayım dedim, onu kabul etmedi ben de akbank kartıma para atıp oradan bakiye yükleyebildim. İlk defa bu kadar yoran bir sistem görüyorum. Direkt parayı çekse daha iyi.

Son düzenleme:
Teşekkürler, güzel oyuna benziyor. Oyunu yapan ekip Curse of the Dead Gods oyununu yapanlarmış.
Kabasakal'dan hiç key almadım, umarım patlamaz :D

Düzenleme: İlk defa alışveriş yaptım bu siteden ve hiç bu kadar uğraştıran bir site görmedim. Kendi bakiyesiyle ödemeyi yaptırttığı önce ziraat kartımdan para atayım dedim, onu kabul etmedi ben de akbank kartıma para atıp oradan bakiye yükleyebildim. İlk defa bu kadar yoran bir sistem görüyorum. Direkt parayı çekse daha iyi.
Evet yılların sitesi ve markası deniliyor ancak site çok hantal. Ben de papara üzerinden ödemek istedim ama 2 kere bende de beyaz ekran hatası verdi.
Muhtemelen sitenin kendi içinde bakiye yükseltmesinin sebebi, olurda iade durumu yaşanırsa karta değilde site bakiyesine yansısın. Bu şekilde para aslında iade olmayacak, site de kalacak ve yine site de kullanılacak.
Benim teoride böyle işte :D
Oyun da bu arada güzel gerçekten. Ben ilk çıkardıkları curse of dead godsu da 50 saat oynamıştım. Zaten oyun çok fazla ilk oyun esintisi de veriyor.

Coop da oynaniyormuş oyun. Arkadaşlık kodunu atarsanız steamden, hafta sonu berber de oynayabiliriz, güzel olur hocam.

290915232 Çok fazla aktif olmuyorum. Ekleyip nickinizi yazarsanız oynarız bu sıralar iş yoğunluğundan dolayı pek vakit ayıramıyorum oyunlara...

Sizce sifu mu almalıyım yoksa bu oyunu mu hocam.
Sifu oynamadım hiç ama bu oyun baya güzel ve zor. Kontroller ile 7,5 saat oynadım tekte sabah 6 gibiydi bıraktığımda.

Oyun hakkında fikirlerim:
Oyunda tek sevmediğim şey 3. gün sonunda zoraki bossla kapıştırması. Biraz daha gezip haritayı tanımak istiyorum ama buna izin vermiyor belki bir ayarı vardır bakamadım hiç. Harita sürekli sabit fakat her girişinizde özel nesnelerin yerleri değişiyor sizin başlangıç konumunuz değişiyor.

Mantık olarak ise servis oyunu olarak sunulmuş gibi. Gir oyna karaktere level aldır, karakter skilleri açılsın ulti açılsın yeni skillerle daha güçlü ol. Yada artık alıştığın için daha kolay geliyor sonraki oyunların. Biraz daha farklı olmasını isterdim hikaye örgüsü üzerinden ilerleyebilmek falan. 2. chapter bossunu gördüm max. Sonrasında kaç map var boss var merak ediyorum ama ilerleyemiyorum. Ama bu da oyunun zorluğunun güzel yanı işte.

Genel olarak %85 olumlu diyebilirim oyuna. Benim için %60+ olması oynanabilirliği için yeterli zaten.

290915232 Çok fazla aktif olmuyorum. Ekleyip nickinizi yazarsanız oynarız bu sıralar iş yoğunluğundan dolayı pek vakit ayıramıyorum oyunlara...

Sifu oynamadım hiç ama bu oyun baya güzel ve zor. Kontroller ile 7,5 saat oynadım tekte sabah 6 gibiydi bıraktığımda.

Oyun hakkında fikirlerim:
Oyunda tek sevmediğim şey 3. gün sonunda zoraki bossla kapıştırması. Biraz daha gezip haritayı tanımak istiyorum ama buna izin vermiyor belki bir ayarı vardır bakamadım hiç. Harita sürekli sabit fakat her girişinizde özel nesnelerin yerleri değişiyor sizin başlangıç konumunuz değişiyor.

Mantık olarak ise servis oyunu olarak sunulmuş gibi. Gir oyna karaktere level aldır, karakter skilleri açılsın ulti açılsın yeni skillerle daha güçlü ol. Yada artık alıştığın için daha kolay geliyor sonraki oyunların. Biraz daha farklı olmasını isterdim hikaye örgüsü üzerinden ilerleyebilmek falan. 2. chapter bossunu gördüm max. Sonrasında kaç map var boss var merak ediyorum ama ilerleyemiyorum. Ama bu da oyunun zorluğunun güzel yanı işte.

Genel olarak %85 olumlu diyebilirim oyuna. Benim için %60+ olması oynanabilirliği için yeterli zaten.

Eğer yanlış okumadıysam ve anlamadıysan son güncelleme ile o 3 dk olayı mı yoksa gece gündüz döngüsünü mü ne sanırım sınırısz hale de getirebiliyormuşuz. Muhtemelen o 3 dk olayına bir çözüm buldular ama tam işi kavrayamadım. Bu ayın 22 snde gelecek güncelleme notlarında yazıyordu. En kötü bir denerim o sınırlı sınırısız olayını.

Bu arada ben geliştiriclerin ilk oyunu curse of the dead godsu da 50 saate yakın oynadım ve o oyun bana sanki daha detaylı ve uzun süre oynamaya daha elverişli gibi gelmişti.
Ravenswatch da ise oyunun kurgusu değişmiş ama sanki oyunun zaman kurgusu ya da oynanışsal olarak bir eksikliği bir yapaylığı var gibi geldi. Yani sanki her şey bir anda bitecek gibi hissettim daha 1 saatte.
Oyunun gerçekten yapmak istedikleri ve yaptıkları güzel ancak bu çabuk bitecek hissi gibi ya da ilk başta her şeyi kavrama olayına bir çözüm getirmeliler. Steamde yabancı incelemelerde bu konuya da değilnilmiş. Yine de şu haliyle de 7./10 alır benden. Curse of the dead Godsa da 8./10 verirdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı