Razer BlackShark V2 ses ayarları seçilmiyor

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün elime ulaştı ve kulaklığın rahatlığını, gürültü engellemesini ve ses kalitesini oldukça beğendim. Fakat birçok ayarı var gibi duruyor ama anlamıyormuşum gibi de aynı zamanda :D
Kulaklığın 3 adet ses çıkışı var; USB soundcard, THX spatial Audio ve THX spatial olarak. THX spatial Audio alınca ses dandik kulaklık gibi çıkıyor. Sanırım THX spatial asıl "7.1" in daha gelişmiş versiyonu olan kısım. Ayrıca burada da sanki ayarları ilk kurcalamaya başladığımda, movie ve Music ayarlarını da seçebiliyordum ama şu an seçemiyorum. Default, Game ve Custom'a tıklayınca, Game'de olduğu gibi yeşil gözüküyor yani tıklanıyor ama movie ve Music şu an tıklanmıyor. Böyle bir bug falan mı var acaba? Araştırdım fakat bulamadım İngilizce / Türkçe. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum, özellikle kulaklığa daha çok performans katabilecek ayarlar bilenler varsa onlardan da yardım bekliyorum :)

1667469380271.png

Aynı durum bende de mevcut. Kulaklık dün elime ulaştı forumları da gezdim tüm ayarları denedim ama ideal bir ayar bulamadım. Herkes farklı bir ayar ve equalizer ayarı söylemiş. Kafam karışık. Cs go ayarları nasıl olmalı mesela thx spatial auto da mı olmalı, Manuelden thx competetive mi seçilmeli, oyun içi ayarı 5.1 mi stereo mu olmalı. Dengeyi bulamadım ayarlarda bir türlü.

Aynı durum bende de mevcut. Kulaklık dün elime ulaştı forumları da gezdim tüm ayarları denedim ama ideal bir ayar bulamadım. Herkes farklı bir ayar ve equalizer ayarı söylemiş. Kafam karışık. CS:GO ayarları nasıl olmalı mesela THX spatial Auto da mı olmalı, manuelden THX competetive mi seçilmeli, oyun içi ayarı 5.1 mi stereo mu olmalı. Dengeyi bulamadım ayarlarda bir türlü.

Sanırım stero daha mantıklı bende Cloud 2 var 7.1 berbat. Bir de mikrofonu nasıl? Arkadaşım aldı DC'den sesi eski 300TL'lik kulaklığından kötü gelmeye başladı her şeyi denedik düzelmiyor hatta iade etti başka yerden yine aldı aynı ses telsiz gibi geliyor.

Aynı durum bende de mevcut. Kulaklık dün elime ulaştı forumları da gezdim tüm ayarları denedim ama ideal bir ayar bulamadım. Herkes farklı bir ayar ve equalizer ayarı söylemiş. Kafam karışık. Cs go ayarları nasıl olmalı mesela thx spatial auto da mı olmalı, Manuelden thx competetive mi seçilmeli, oyun içi ayarı 5.1 mi stereo mu olmalı. Dengeyi bulamadım ayarlarda bir türlü.
Dostum bende öyle kafam karışırken olayın nerede olduğunu anladım ve pubg'de felan çok güçlü ses alıyorum ve bunu 60-70 ses seviyelerinde yapıyor. THX açık olacak, game mode'da olsun, sound normalization gibi ayarlar bende kapalı pek sevemedim gibi. Ama 7.1 gibi kullanmayacaksın. Sağ altta Razer USB Sound card seçer gibi direk "THX Spatial" olanı seçip oyuna gireceksin, yeterli oluyor. Ben bugüne kadar Logitech G432, Stinger, Sennheiser GameZero + Sennheiser GSX 1200 Pro ve Razer Hammerhead v2 Pro (kulak içi) + Sennheiser GSX 1200 Pro ses kartıyla kullandım ama hiçbirinde 60-70'te bu kadar güçlü ses alamadım. O yüzden böyle basit ayarlarda denemeni tavsiye ediyorum.

Öncelikle hayırlı olsun dostum güle güle kullanın, aynı kulaklığa sahibim. Ben kulaklığı aldığımda Rehber: Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

bu konudaki ayarları uyguladım. Bir kaç değişiklik denedim ama en iyisi bana bu ayarlar geldi. Konuyu incelemeniz tavsiye ederim. Bu arada bazı arkadaşlar micten özellikle discord konusunda şikayetçi oluyor, şöyle söyliyim ;
Kulaklığın mikrofonu çıkarıp takmalı biliyorsunuz, mikrofonu taktığınız zaman bazen tam oturmama ya da kendiliğinden gevşeme gibi bir durum oluyor ve ses karşı tarafa kötü gidiyor. Elinizle mikrofon girişine iyice iktirip oturtun problem kalmayacak.

Öncelikle hayırlı olsun dostum güle güle kullanın, aynı kulaklığa sahibim. Ben kulaklığı aldığımda Rehber: Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

bu konudaki ayarları uyguladım. Bir kaç değişiklik denedim ama en iyisi bana bu ayarlar geldi. Konuyu incelemeniz tavsiye ederim. Bu arada bazı arkadaşlar micten özellikle discord konusunda şikayetçi oluyor, şöyle söyliyim ;
Kulaklığın mikrofonu çıkarıp takmalı biliyorsunuz, mikrofonu taktığınız zaman bazen tam oturmama ya da kendiliğinden gevşeme gibi bir durum oluyor ve ses karşı tarafa kötü gidiyor. Elinizle mikrofon girişine iyice iktirip oturtun problem kalmayacak.
Bende discordta sorun olmadı şuana kadar dediğiniz gibi tak çıkar olmasından kaynaklı gibi duruyor durum. Ayarları bende denerim dostum belki işime yarar :)

Synapse' de thx açık olacak ancak sağ alttaki default ses aygıtı thx spatial olmayıp sound card mı olacak? Öyle olunca thx spatial ayarları verimli olmayacak şeklinde uyarı görünüyor uygulamada. Ayrıca eq ayarları nasıl yaptınız? Ben forumdaki paylaştığınız ayarları yaptım hoşuma gitmedi. Doğru hamleleri yapsam memnun olacağım belli ama bir türlü yapamadım 🙂

Synapse' de thx açık olacak ancak sağ alttaki default ses aygıtı thx spatial olmayıp sound card mı olacak? Öyle olunca thx spatial ayarları verimli olmayacak şeklinde uyarı görünüyor uygulamada. Ayrıca eq ayarları nasıl yaptınız? Ben forumdaki paylaştığınız ayarları yaptım hoşuma gitmedi. Doğru hamleleri yapsam memnun olacağım belli ama bir türlü yapamadım 🙂
Hayır THX Spatial olacak. Zaten THX spacial 15 günlük ücretsiz kullanım, sonra ses kartına geçeceksin otomatik diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı