Razer Blade 14 vs ASUS Zephyrus G14

mimario

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Kompakt bir laptop arayışındayım. Mac sevmiyorum. Aralarında fiyat farkı olsa da bu iki cihaza ilgimi çekti. Çizim ve kısmen oyun için uzun süreli performans bekliyorum. Yorumlara açığım.

Zephyrus daha kaliteli lakin 70k'ya 4060 almak bilemedim mac mate gibi sade tasarım istiyorsanız en kötü hp omenlere yönelin onlar da güzel tasarımlara sahip.

Mesela sade ve güçlü limit olsa bile 4060tan kat kat daha iyidir.
Yakın bütçede oyuncu laptopu gibi vector ve rog serisi var. Sade tasarım için bu ideal.

Bu bütçeye 4080 bulunabiliyor.
Doğru fakat taşıması kolay bir cihaz ihtiyacım var. Alma nedenim bu.

Zephyrus daha kaliteli lakin 70k'ya 4060 almak bilemedim mac mate gibi sade tasarım istiyorsanız en kötü hp omenlere yönelin onlar da güzel tasarımlara sahip.

Mesela sade ve güçlü limit olsa bile 4060tan kat kat daha iyidir.
Yakın bütçede oyuncu laptopu gibi vector ve rog serisi var. Sade tasarım için bu ideal.
Hp Omen 17 (RTX 4070 ekran kartlı) bir cihazım var şuan. Hem cihaz hem de şarj adaptörü ile beraber taşımak zulüm resmen. Aynı zamanda iyi bir masaüstüm var. Yoksa satmazdım bunu zaten ama ağır işlerimi masaüstü ile hallediyorum. Taşıması kolay bir cihaz arıyorum sadece.

Kompakt ve saglam bir Windows cihaz istiyorsan G14'den sasma bu kategori icin konusuyorum.
Açıkçası alıp geçerdim ama işte hem 4060 hem de 16 ram uzun vadede kafamı karıştırdı. O yüzden bakınıyorum.

Razer tavsiye edilmemesinin nedeni nedir fiyat dışında?

Son düzenleme:
Doğru fakat taşıması kolay bir cihaz ihtiyacım var. Alma nedenim bu.

Hp Omen 17 (RTX 4070 ekran kartlı) bir cihazım var şuan. Hem cihaz hem de şarj adaptörü ile beraber taşımak zulüm resmen. Aynı zamanda iyi bir masaüstüm var. Yoksa satmazdım bunu zaten ama ağır işlerimi masaüstü ile hallediyorum. Taşıması kolay bir cihaz arıyorum sadece.

Açıkçası alıp geçerdim ama işte hem 4060 hem de 16 ram uzun vadede kafamı karıştırdı. O yüzden bakınıyorum.

Razer tavsiye edilmemesinin nedeni nedir fiyat dışında?

Fiyat disinda tavsiye etmeme nedeni yok da yuzde 15 daha iyi ekran karti performansi icin 30K vermek ve OLED ekrandan vazgecmek cok mantiksiz.

Fiyat disinda tavsiye etmeme nedeni yok da yuzde 15 daha iyi ekran karti performansi icin 30K vermek ve OLED ekrandan vazgecmek cok mantiksiz.
Cevap için teşekkürler. Onda da ram ve ekran kartı içime sinemiyor bir türlü. Bu bütçelere ve boyuta çıkmak istemesem de ince bir cihaz olduğu için

Buna da şans vermeyi düşünmüyorum. Ne dersiniz alınabilir mi? "Taşınabilirlik" konusunda çok yorar mı beni?

Normalde Malzeme kalitesi mi yoksa teknik ozellik mi aradigina gore degisen bir cevabi olurdu ama sen 14 inch bir laptop aradigina gore tasinabilirlik ve buyuk oranda oyun disi kullanim icin ariyorsun gibime geldi. O yuzden ekran netligi senin icin oncelik olmali ve zephyrus tercih edilmeli.

Cevap için teşekkürler. Onda da ram ve ekran kartı içime sinemiyor bir türlü. Bu bütçelere ve boyuta çıkmak istemesem de ince bir cihaz olduğu için

Buna da şans vermeyi düşünmüyorum. Ne dersiniz alınabilir mi? "Taşınabilirlik" konusunda çok yorar mı beni?

G14’ün 16GB RAM 1x16 ise lehimlidir. Oyleyse 1 tane slot bostur. Saticiya bir sorun oyleyse G14 cekin derim.

Geri
Yukarı