Razer Blade 15 (2022) alınır mı?

""Kesinlikle haklısınız. 105 ile 175 arasında koca bir uçurum yok. Kullanıcı günelik işlerde ve oyunlarda zaten sıkıntı çekmez. Kanımca hikayeli oyunlarda güzel bir panelde 60 FPS üstü gereksiz ısı demek. Ki elinizdeki PC zaten tüm oyunları 2K 60+ - açabilecek kudrete sahip. DLSS açmaya gerek kalmadan. "" ya nasıl ucurum yok. 175 watt 3080 Ti %25-30 civarinda daha guclu 105watt 3080 Ti'dan. Arastirin goreceksiniz bana guvenmiyorsaniz.

Nerede var uçurum? 60 FPS yerine 80/100 FPS alsanız hikayeli bir oyunda ne fark ediyor?
3D, render 180W 105W ne fark ediyor?

Okudugunu anlamaktan aciz misin? 3080 Ti 105watt coptur dedim 3080 Ti coptur mu dedim. 3080 Ti 175 watt da canavardir. 4070'in de icinden gecer.

Tartışmaya gerek yok. Hatanızı görün bu benim için yeterli. Hatam varsa bende görürüm. 4060 asla 80W 3080 bile olsa denk olamaz. Kendim 4K açıyorum 105W 3070 ile. 2 k 60+ üstü açıyorum 105W 3070 ile. 3080 Ti benden 2 gömlek daha üstün. Ya ben yalan söylüyorum o değerlere sahip değilim ya da 3080 Ti 105W her türlü alıcının işini 4060 ve dahi 4070'den daha fazla görecektir.

Son düzenleme:
Laptop konusunda önceliklerimiz benzer sanırım, kafamda netlik kazandırmada çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Laptop'ı bolca yanımda taşıyacağımdan hafifliği benim için de önemli. Kullanım alanınızı bilmiyorum ama işlemcinin zayıf olmasıyla ilgili bir sorun yaşadınız mı? Bir de ekranda screen wobble denen olayı yaşadınız mı, yeni zephyruslarda bu sorun varmış sanırım bu laptop da hayli ince ve hafif olduğundan şüphelendim. Son olarak fan gürültüsü konusunda performansı nasıl?

Ekran dehset saglam, full alüminyum kasa sagolsun. Bıraktığınız yerde kalıyor, panelde de bir oynama vesaire herhangi bir durum yok. 2k 260hz isini çok güzel yapıyor. Çok canlı renk konusunda.

Oyunla beraber müzik prodüksiyonu ile de uğraşıyorum, daha laptopta bir çıkış almayı denemedim ama uzecegini hiç sanmıyorum.

Balance performans, oto fan modunda sessiz calisiyor, oyun oynarken 80 85 derece, benim olabildiğince serin çalıştırma takıntımdan dolayı fanlari Manuel ayarda 4800 rpm'de çalıştırıyorum, 70 75 derecelere düşüyor, fan gürültüsü beni rahatsız edecek derecede olmuyor.

Kesinlikle haklısınız. 105 ile 175 arasında koca bir uçurum yok. Kullanıcı günelik işlerde ve oyunlarda zaten sıkıntı çekmez. Kanımca hikayeli oyunlarda güzel bir panelde 60 FPS üstü gereksiz ısı demek. Ki elinizdeki PC zaten tüm oyunları 2K 60+ - açabilecek kudrete sahip. DLSS açmaya gerek kalmadan.

Kullancıya göre değişiyor bu durum. Ama bence de reklam işi DLSS +10/20 FPS için görüntü kalitesinden feragat etmeye değer mi? 3070 4060 DLSS kullandım bazı oyunlar hariç görüntüyü çamur etmekten ileriye gitmedi benim için. Keza her oyun desteklemiyor. Desteklenen oyunlar sürekli sözde optimizasyon güncellemesi geliyor.

Sizdeki ürün ilave 16 RAM mevcut. Ne güzel.+ - muadil fiyata mı aldınız? İyi günlerde kullanın.
Linkteki ürün direkt 32 GB olan versiyonu. Dlss bu jenerasyonda düşük vrami problemini kapatmak için abartılıyor sadece.

Mantikli karar vermissin bence. Fiyat performans anlaminda en iyi urunler bu arada 4060 ya da 4080. 4080 pahali gelirse 4060 li razer bu

ortalama 4070 ortalama 3080ti dan asagi yukari %10 daha zayiftir.
105watt 3080ti ortalama 3080ti in %15-20 altinda performans verir.
Yani 105watt 3080ti, ortalama 4070 in %10 civari altinda performans veriyor.
Eee ortalama 4060 da ortalama 4070 in %10-15 alti bir performans veriyorsa ben hakli mi oluyorum haksiz mi ? :D Arkadasi yanlis yonlendirmeyelim o yuzden. Zaten Jarrod guvenilir bir kanaldir orda da dedigimi destekliyor.

1080p için belki dediğiniz doğru olabilir ama 8GB VRAM ile 2k-4k oyun oynarken 3080ti 105w olsa bile farkını ortaya koymakta.

""Kesinlikle haklısınız. 105 ile 175 arasında koca bir uçurum yok. Kullanıcı günelik işlerde ve oyunlarda zaten sıkıntı çekmez. Kanımca hikayeli oyunlarda güzel bir panelde 60 FPS üstü gereksiz ısı demek. Ki elinizdeki PC zaten tüm oyunları 2K 60+ - açabilecek kudrete sahip. DLSS açmaya gerek kalmadan. "" Ya nasil ucurum yok. 175 watt 3080 ti %25-30 civarinda daha guclu 105watt 3080 ti dan. arastirin goreceksiniz bana guvenmiyorsaniz.

175w 3080ti tabiki de daha güçlü, ama 105w 3080ti da 4070e göre daha tercih edilesi. Özellikle bu fiyat bandında alabileceğin 4070'li laptoplara kıyasla malzeme kalitesi, ekran kalitesi ve uzun ömürlülük konusunda bu daha tercih edilesi.

Bir laptopu uzun ömürlü yapan şey tek başına donanım değil. Malzeme kalitesi, ısı dayanıklılığı gibi durumlar da uzun ömürlü kullanım konusunda donanım kadar etkili. 68 bin liraya HP Omen'in 4080'li olanı alınabiliyor. Ama kasası kronik problemli. Bu noktada hangisini almak daha mantıklı olur?

Bu laptopun tek sıkıntısı pili. Pil suresinin cok kisa oldugundan yakiliniyor. Bir de 2 3 yıl sonunda pil değişimi gerekiyor, ozellikle pilin kötü kullanılması durumunda pilde şişme yaşayanlar var, bu sorunu 2022 kasalarda yaşayana da redditte çok denk gelmedim. Daha çok 2022 kasa öncesi bu durumdan bahsetmiş.

Güzel kardeşim hala 4060 denk diyorsun ya. Elimdeki 3070 zaten 9000+ puan alıyor 11800H olduğu halde. Attığım yerden grafik üzerine performansa bakıyorum merak etme. Sanırım siz çookk farklı yerlere bakıyorsunuz.
Hala 4060 büyük mü diyeceksin? 4070 puanları bunlar.

Özür dilemekle beraber burada haklısınız, 2K'da puanlar oynuyor ben 4060'ı düz 1080p olarak almıştım, attığınızda da gözüküyor 4070 biraz daha güçlü 4060 daha geride.

4060 asla 80W 3080 bile olsa denk olamaz.

Fakat abartmaya da gerek yok, 100W 3080'i bile rahatça geçebiliyor. Örnek:

Bütçe 4080 modellere çıkmıyorsa bu durumda kaliteden dolayı alınabilir fakat Vector sadece panel açısından kötü bir model, o modeldeki soğutma coğu cihazda yok söyleyeyim. Kalite olarak da iyi modeldir, sadece düşük panelli versiyonları bulunuyor.

Panel göz ardı edilemezse STRIX, edilebilirse Vector alınabilir. Ha ikisine de bütçe çıkmıyorsa dediğim gibi Blade o zaman düşünülebilir.

Bu laptopun tek sıkıntısı pili. Pil suresinin cok kisa oldugundan yakiliniyor. Bir de 2 3 yıl sonunda pil değişimi gerekiyor, ozellikle pilin kötü kullanılması durumunda pilde şişme yaşayanlar var, bu sorunu 2022 kasalarda yaşayana da redditte çok denk gelmedim. Daha çok 2022 kasa öncesi bu durumdan bahsetmiş.
Siz nasıl bir deneyim yaşadınız şu ana kadar pil konusunda? Bahsettiğiniz sorun bu modelde yoktur umarım.
Panel göz ardı edilemezse STRIX, edilebilirse Vector alınabilir. Ha ikisine de bütçe çıkmıyorsa dediğim gibi Blade o zaman düşünülebilir.
Şu an macbook kullanıyorum, oled ekrandan geçeceğim için ekran kalitesi benim için daha da önem kazanıyor haliyle. Ekstra monitör kullanma fırsatım da olmayacağından 3080 Ti ile 2K'da yeterli performans alacak isem tercihimi Blade'den yana yapacağım sanırım. Bütçem de 70'lere çıkamadığından 60k ile alabileceğim en iyisini almak istiyorum. Teşekkür ederim ilginiz için.

Özür dilemekle beraber burada haklısınız, 2K'da puanlar oynuyor ben 4060'ı düz 1080p olarak almıştım, attığınızda da gözüküyor 4070 biraz daha güçlü 4060 daha geride.

Fakat abartmaya da gerek yok, 100W 3080'i bile rahatça geçebiliyor. Örnek:

Bütçe 4080 modellere çıkmıyorsa bu durumda kaliteden dolayı alınabilir fakat Vector sadece panel açısından kötü bir model, o modeldeki soğutma coğu cihazda yok söyleyeyim. Kalite olarak da iyi modeldir, sadece düşük panelli versiyonları bulunuyor.

Ekran kartıyla alakali bir şeyi daha belirtmek istiyorum, mobilde 3070 - 3070ti -3080 aynı cipsete sahip özünde, vram ve mhzleri farkediyor. 3080ti farklı cipset kullanıyor.

Önerdiğiniz makineler çok güzel, Asus de Msi da lakin burada da yine ağırlık ve bütçe konusu mevzu, iki laptop da,adaptör hariç, 700 800 gram daha ağır. Bu noktada yine kullanım amacına göre tercih.

Siz nasıl bir deneyim yaşadınız şu ana kadar pil konusunda? Bahsettiğiniz sorun bu modelde yoktur umarım.

Şu an macbook kullanıyorum, oled ekrandan geçeceğim için ekran kalitesi benim için daha da önem kazanıyor haliyle. Ekstra monitör kullanma fırsatım da olmayacağından 3080 Ti ile 2K'da yeterli performans alacak isem tercihimi Blade'den yana yapacağım sanırım. Bütçem de 70'lere çıkamadığından 60k ile alabileceğim en iyisini almak istiyorum. Teşekkür ederim ilginiz için.
Pilde kullanmadım daha, bios güncellemesi yayınlamış Razer pil performansı için birde 2022 ve sonrası kasalar pil sağlığı için %80e kadar şarj etme ayarı bulunuyor.

Bu problemi yaşayandan daha fazla yaşamayan var ve bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ürün olacaktır.

Pilde kullanmadım daha, bios güncellemesi yayınlamış Razer pil performansı için birde 2022 ve sonrası kasalar pil sağlığı için %80e kadar şarj etme ayarı bulunuyor.

Bu problemi yaşayandan daha fazla yaşamayan var ve bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ürün olacaktır.

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim umuyorum stok bitmeden yakalarım:)

OLED ekrandan geçeceğim için.

İşte şimdi zor süreç :) 4K OLED+HDR görüntüye alıştım. IPS üç farklı laptop aldım ya da denedim.250/350/hdr 500 500 nit. Hala alışamadım. IPS 1 tanesi ASUS kaliteli ASUS diğeri Aorus ve katana. Şimdi gözüm IPS bakmaya gitmiyor. Elimdeki model 400+ nit OLED 500 IPS'den daha parlak ve tartışmasız canlı. Bu üründeki dcp 3 %100 sharp üretimi çok güzel bir panel. Ama kanımca OLED'den aldığınız o hazzı bu modelde tam alamazsınız.

Şu an MacBook kullanıyorum, OLED ekrandan geçeceğim için ekran kalitesi benim için daha da önem kazanıyor haliyle. Ekstra monitör kullanma fırsatım da olmayacağından 3080 Ti ile 2K'da yeterli performans alacak isem tercihimi Blade'den yana yapacağım sanırım. Bütçem de 70'lere çıkamadığından 60k ile alabileceğim en iyisini almak istiyorum. Teşekkür ederim ilginiz için.

MacBook kalitesini Windows cihazlar veremez gerek panel olsun, kalite olsun rahatlık olsun. Böyle Gaming odaklı cihazlara geçerseniz daha da hissedilir. Blade en iyi tercih o zaman.

İşte şimdi zor süreç :) 4K OLED+HDR görüntüye alıştım. IPS üç farklı laptop aldım ya da denedim.250/350/hdr 500 500 nit. Hala alışamadım. IPS 1 tanesi ASUS kaliteli ASUS diğeri Aorus ve katana. Şimdi gözüm IPS bakmaya gitmiyor. Elimdeki model 400+ nit OLED 500 IPS'den daha parlak ve tartışmasız canlı. Bu üründeki dcp 3 %100 sharp üretimi çok güzel bir panel. Ama kanımca OLED'den aldığınız o hazzı bu modelde tam alamazsınız.

Mobil uygulamadan yazdığım için 3 kere gitmiş mesaj 😕, kusura bakmayın.

Yine İtopya uzerinde 4k OLED 144HZ ekranlı, 3070ti GPU versiyonu da satılıyor olması lazim. 2k IPS yerine bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Pilde kullanmadım daha, BIOS güncellemesi yayınlamış Razer pil performansı için bir de 2022 ve sonrası kasalar pil sağlığı için %80e kadar şarj etme ayarı bulunuyor.

Mobil uygulamadan yazdığım için 3 kere gitmiş mesaj 😕, kusura bakmayın.

Yine İtopya uzerinde 4K OLED 144Hz ekranlı, 3070 Ti GPU versiyonu da satılıyor olması lazim. 2K IPS yerine bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

4K OLED 144Hz? Yanlışınız var galiba. 4 k maksimum 60- 90 Hz modeller vardı. Geçen yıl baktığım zaman. Yeni yeni yaygınlaşıyor. Belki 2 k OLED 144 olabilir? Zaten 3080 Ti'den 70 Ti düşmeye kesinlikle değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı