Razer Viper 8KHz alınır mı?

ImBurak

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 3.5 yıldır SteelSeries Rival 3 kullanıyorum. Sensöründen kaynaklı bazı zamanlar takılma sorunları ve orta tuşunun düzgün çalışmamasından dolayı artık değiştirmeye karar verdim. Rival 3 benzeri en iyi mouse olarak Viper 8KHz bulabildim mouse ile ilgili birkaç inceleme yaptım 3 yıllık bir yabancı videoda 8KHz bir mouse olduğundan bazı oyunlarda takıldığını söylüyordu. 3 yıl içinde bu sorunları düzeltmişlerdir diye düşündüm fakat yine de burada bunu sormak istedim.

Arkadaşlar merhaba, 3.5 yıldır SteelSeries Rival 3 kullanıyorum. Sensöründen kaynaklı bazı zamanlar takılma sorunları ve orta tuşunun düzgün çalışmamasından dolayı artık değiştirmeye karar verdim. Rival 3 benzeri en iyi mouse olarak Viper 8KHz bulabildim mouse ile ilgili birkaç inceleme yaptım 3 yıllık bir yabancı videoda 8KHz bir mouse olduğundan bazı oyunlarda takıldığını söylüyordu. 3 yıl içinde bu sorunları düzeltmişlerdir diye düşündüm fakat yine de burada bunu sormak istedim.
Çok fazla işlemci güçü istiyor HZ arttıkça 4000HZ mouse'u R5 5600 ile rahat kullanıyorum ama 8000 hz kullanmak için en az 5800X3D veya 7600X gibi bir işlemcin olması gerek.

Gereksiz olur işlemciyi fazla yorduğundan takılma oluyordur.

Bütçe 500 daha artarsa Gladius 3 aimpoint al.

Bu 2 mouse'a bakabilirsin. 4K alıcıları bütçeni aşıyorsa da daha sonra alabilirsin gene ama kablosuz ve daha iyi mouselar. En son atıcağım mouse ise sadece 1K destekliyor ama iyi bir mouse buda.

Çok fazla işlemci güçü istiyor HZ arttıkça 4000HZ mouse'u R5 5600 ile rahat kullanıyorum ama 8000 hz kullanmak için en az 5800X3D veya 7600X gibi bir işlemcin olması gerek.
Yazılımında bu ayarı 1000hz'ye kadar düşürebiliyosun onu görmüştüm bu ayara çeksem herhangi bir sorun olmaz değilmi?

Yazılımında bu ayarı 1000Hz'ye kadar düşürebiliyosun onu görmüştüm bu ayara çeksem herhangi bir sorun olmaz değil mi?

Viper 8KHz 1300TL'ye bulduysanız alınır. Kendim kullanıyorum bir tek scroll problemi var. 8KHz çoğu oyunda yok ayrıca desteklenmiyor. Ben 1KHz'de kullanıyorum. 5800x3D falan abartı olmuş biraz. i5 10400F ile rahatça kullanabiliyorum. Ek olarak Hz değiştirince hassasiyet değişiyor.

Viper 8KHz 1300TL'ye bulduysanız alınır. Kendim kullanıyorum bir tek scroll problemi var. 8KHz çoğu oyunda yok ayrıca desteklenmiyor. Ben 1KHz'de kullanıyorum. 5800x3D falan abartı olmuş biraz. i5 10400F ile rahatça kullanabiliyorum. Ek olarak Hz değiştirince hassasiyet değişiyor.
10400F ile kullanma nedenin desteklenmeyen oyunlarda o hz'ye çıkmaması zaten. Modern warfare 2 veya 3 gir orda bi işlemciye deli gibi yük bindirdiği için patlatsın 10400F'i görürsün.

5600X'le bile ucu ucuna oyunlara yetiyor 4000hz polling rate daha alt bi işlemciye taksam yetmez. Masaüstünde birkaç hızlı haraket yap bakalım mouse ile benim işlemcimde bile 4000HZ polling rate'de işlemci kullanımı yüzde 20'lere dayanıyor.

10400F ile kullanma nedenin desteklenmeyen oyunlarda o Hz'ye çıkmaması zaten. Modern Warfare 2 veya 3 gir orada bir işlemciye deli gibi yük bindirdiği için patlatsın 10400F'i görürsün.

5600X'le bile ucu ucuna oyunlara yetiyor 4000Hz polling rate daha alt bir işlemciye taksam yetmez. Masaüstünde birkaç hızlı hareket yap bakalım mouse ile benim işlemcimde bile 4000Hz polling Rate'de işlemci kullanımı yüzde 20'lere dayanıyor.

Valorant 8KHz destekliyor. Gelip benimle bilmeden konuşma. Valorant da gram sıkıntı yok.

Bu arada bu yüksek sistemeyen oyunlarda sorun olmaz. CS2 veya valorant
1715512652015.png
Sadece masaüstünde birkaç sağa sola mouse çevirme ile bu kullanıma peek atıyor. Buda oyunda kasmayacak olsa ani FPS düşüşlerine ve stabilite sorunlarına yol açıyor.

Valorant 8KHz destekliyor. Gelip benimle bilmeden konuşma. Valorant da gram sıkıntı yok.
Bu arada şunu da söylemem lazım 800Dpı gibi dpı'larda oynuyosan maximum mouse'un 2000Hz'ye kadar olan performansını alabilirsin. 8KHZ desteğini alabilmen için DPI miktarını'da arttırman lazım

3200DPI'da en verimli kullanımı yakaladım ben.

Dostum valorant zaten işlemci kullanımı fazla yemiyor üstüne benim gibi 240Hz monitörün yoksa ve 240hz almak zorunda değilsen rekabetçi oyunlardan 165 veya 180Hz'de bunu farketme ihtimalin zaten daha düşük. Ayrıca Valo ne kadar işlemci odaklı bir oyun olsada işlemcinin %100 kullanımına yaklaşmıyor çoğunlukla 60%70 oranında kullanımda kalıyor.

Ama özellikle çekirdek miktarı daha düşük olan işlemcilerde daha belirli olan bir sorun bu.

Yukarda da atmışım boşta 4GHZ çalışan işlemcim mouse'u haraketlendirince 4.20GHZ %20 kullanıma ulaşmış ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Scroll kronik mi yoksa sonramı oldu?

Geri
Yukarı