İnceleme RDR 2

Fatiwh

Picopat
Öncelikle şunu belirteyim; oyunu henüz 28 saat oynadım.

Hikâye
Tabii oyunu henüz 28 saat oynadığım için tam olarak hikâye hakkında yorum yapamam. Şu an chapter 4'teyim ve hikâyeyi oynarken şu an gayet eğlendim. Yan görevler dahi çok güzel düşünülmüş. Fakat bence tek sıkıntısı çok fazla at sürmemiz.
Hikâye 9/10

Grafik
Oyunun grafikleri gayet güzel. Tabii güzel bir bilgisayarla oynanması gerek.
Grafik 9/10

Oynanış
Oynanışı gayet güzel. Sadece hepimizin alıştığı ata binmek gibi tuşlar farklı tuşlarda. Bir gün atıma binmek için F tuşuna bastığımda yanlışlıkla atıma vurdum.😔 Benim oynanışta sevmediğim diğer şey ise kampta koşamamamız. Bir süre sonra bu durum çok sinir bozucu olmaya başlıyor.
Oynanış 8/10

Fizik
Üzerine konuşmaya gerek yok.
Fizik 10/10

Genel
Bu oyunu 2 sene önce 150 TL'ye aldım ve harcadığım en iyi paralardan diyebilirim. Şu anki fiyatı olan 1500 TL'yi (fiyattan emin değilim farklı olabilir.) Hak eder mi? Orası tartışılır.
Genel puanım 9/10

Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.😃

Öncelikle şunu belirteyim; oyunu henüz 28 saat oynadım.

hikâye
Tabii oyunu henüz 28 saat oynadığım için tam olarak hikâye hakkında yorum yapamam. Şu an chapter 4'teyim ve hikâyeyi oynarken şu an gayet eğlendim. Yan görevler dahi çok güzel düşünülmüş. Fakat bence tek sıkıntısı çok fazla at sürmemiz.
Hikâye 9/10

grafik
Oyunun grafikleri gayet güzel. Tabii güzel bir bilgisayarla oynanması gerek.
Grafik 9/10

oynanış
Oynanışı gayet güzel. Sadece hepimizin alıştığı ata binmek gibi tuşlar farklı tuşlarda. Bir gün atıma binmek için F tuşuna bastığımda yanlışlıkla atıma vurdum.😔 benim oynanışta sevmediğim diğer şey ise kampta koşamamamız. Bir süre sonra bu durum çok sinir bozucu olmaya başlıyor.
Oynanış 8/10

fizik
Üzerine konuşmaya gerek yok.
Fizik 10/10

genel
Bu oyunu 2 sene önce 150 TL'ye aldım ve harcadığım en iyi paralardan diyebilirim. Şu anki fiyatı olan 1500 TL'yi (fiyattan emin değilim farklı olabilir.) Hak eder mi? Orası tartışılır.
Genel puanım 9/10

Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.😃

Fizikler olarak daha iyi mekanikler beklerdim. Örneğin o güçlukte bir insan dağa tirmanabilir ya da azicik yuksek diye çok hasar almaz.

Kaskpery premium= 250 TL 🗿
RDR 2= 0 TL 🙃

Hiçbir zaman abartıldığı kadar iyi bir oyun olmadı.
Ülkecek bir oyun sevildikten sonra köpeği olunur maalesef, laf atanın kalbi kırılacak kadar veya bir kavga çıkarılacak kadar büyütülür. RDR2 ve Witcher 3 güzel oyun fakat çok abartılan oyunlar.

Oyunda 195 saatim var ve oynayış hakkında dediklerinize katılmıyorum. Oyun en sevdiğim oyunlar arasında ilk 3'e hatta 2'ye girer fakat oynayış cidden bir zaman sonra sıkıyor bence. 70+ saatimi Online kısmında harcamışımdır ve oynayış hakkında cidden sinir krizine girdiğim zamanlar oldu. Karakterin keskin dönüşleri olmadığı için çok fazla kez bir yerlerden düştüm, bazen animasyon girecek diye eline iki saat silahı çekmiyor koşmuyor falan bide her animasyon girerken 1-2 saniye bekletmesi cidden çok can sıkıcı, onun dışında çoğu animasyonlar ve karakterin hareketleri hantal. Bu durumları yaşamasaydım belki 300-400 saat daha oynayabilirdim.

Fakat bence tek sıkıntısı çok fazla at sürmemiz.
Görev dışında hep bir yerlere gitmek için at sürmekten bahsediyorsan fast travel yapabilirsin ben açık dünyada sıkıldığım zaman hep fast travel yaptım öbür türlü bir yerden bir yere gitmek baya eşşekliğe giriyor.

İncelemen iyi ama yeterli değil. Biraz daha fazla değerlendirebilirdin. Oyun açık dünya oyunu. Oyunu da görev yokken bile aşırı eğlenmek mümkün. At ile gezmek, çevrende ki insanlarla etkileşim kurmak, çevrende gördüğün rastgele olayların kurgulanışı o kadar ince işlenmiş ki. Bir de hafıza var tabii ki. Oyunda olumlu veya olumsuz davrandığın insanlar gün geçtikçe sana geri dönüşler sağlayabiliyorlar. Bir de vuruş hissi efsane. Pompalı tüfekle hayvanların veya insanların uzuvlarının kopması veya keskin göz kısmında insanları öldürmek o kadar zevkli o kadar tatmin edici ki oyunu onurlu bir seviyede oynamak zor. Oyun deli gibi animasyon barındırdığından oynanışı hantal ama yapay hissettirmiyor. Hele ki DualSense ile oynandığı zaman yürüdüğün her adımı hissediyorsun.

Hiçbir zaman abartıldığı kadar iyi bir oyun olmadı.
Teknik anlamda bu oyunun üstüne koyanda olmadı. 6 yıllık bir oyun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı