RDR2 bir süre sonra oyunda komut verilmiyor, oyun işlevsizleşiyor

İşletim sistemi
Windows 10

enessylu

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, RDR2 onine ya da offline fark etmeksizin, 20 dk oynadıktan sonra, oyunda her şey saçma sarıyor, mesela silah çarkı açılmıyor, ya da ne bileyim ESC tuşuna bastığım da durdurma menüsü gelmiyor, oyundaki NPC'ler kayboluyor, ata binilmiyor, bir hayvanın derisi yüzülmüyor, ateş edilmiyor, oyun ölü gibi oluyor bildiğin bunu neden yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Mecbur alt+F4 çekiyorum bu şekilde yani.

Driverler, bios, windows hepsi güncel, sadece rdr2 de bu sorun var, bazen de Unkown fffff hatası alıyorum, bazen de ERR_GFX_STATE hatası alıyorum bazen de ERR_GFX_D3D_DEFERRED_MEM hatası alıyorum. Diğer hiç bir oyunlar da sorun yaşamıyorum, CS:GO, GTA V, Watch Dogs 2, ETS 2, Cyberpunk 2077, AC Odyssey, AC Origins, NFS Payback falan hiç bir sorun yok yani.

Sistem özelliklerim ise aşağıda;

• Kasa: MSI MPG sekira 100R.
  • Anakart: MSI B550 Gaming Plus.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Ekran kartı: MSI Gaming Z Trio RTX 3080.
  • RAM: 32 GB Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz.
  • Sıvı soğutma: MSI CoreLiquid C240.
  • Depolama: 1TB MLD 300 M.2 SSD.
  • PSU: Thermal take Toughpower GF 750 + 80 Plus Gold.

1686242398760.png

Steam'de oyuna sağ tık yapın özelliklere tıklayın ardından görselde gösterdiğim yerde oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulaya tıklayın ve bekleyin.

Herkese merhaba, RDR2 onine ya da offline fark etmeksizin, 20 dk oynadıktan sonra, oyunda her şey saçma sarıyor, mesela silah çarkı açılmıyor, ya da ne bileyim ESC tuşuna bastığım da durdurma menüsü gelmiyor, oyundaki NPC'ler kayboluyor, ata binilmiyor, bir hayvanın derisi yüzülmüyor, ateş edilmiyor, oyun ölü gibi oluyor bildiğin bunu neden yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Mecbur alt+F4 çekiyorum bu şekilde yani.

Sistem özelliklerim ise aşağıda;

• Kasa: MSI MPG sekira 100R.
  • Anakart: MSI B550 Gaming Plus.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Ekran kartı: MSI Gaming Z Trio RTX 3080.
  • RAM: 32 GB Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz.
  • Sıvı soğutma: MSI CoreLiquid C240.
  • Depolama: 1TB MLD 300 M.2 SSD.
  • PSU: Thermal take Toughpower GF 750 + 80 Plus Gold.

Hocam bu sorun hakkında pek bir bilgim yok yanlış bilgi vermek istemem, ama Rockstar hiç önemsemiyor. Online'da nalbur bugı var girince çıkamıyorsun fffff hatası dolu ama Rockstar yüzüne bile bakmıyor oynanışta böyle sorunları ne yazık ki çözmek biraz zor. (dosyaları doğrulayabilirsin ya da Rockstar desteğe ulaşabilirsin.)

Sadece SSD var, oyun disk mi beğeniyor anlamadım, diğer oyunlar da bir sorun yok ? :/
Oyunu farklı diske almayı dener misiniz?

Rockstar'a ticket attınız mı?
Hocam link verebilirmisiniz? Sanırım bunlara bi fırça atmak gerekecek. Güya RDR online ile GTA V güncelleme desteği kesilmişti, daha 2 gün önce gta için güncelleme traileri attı. İnanılır gibi değil.

Sadece SSD var, oyun disk mi beğeniyor anlamadım, diğer oyunlar da bir sorun yok? :/

Hocam link verebilir misiniz? Sanırım bunlara bir fırça atmak gerekecek. Güya RDR Online ile GTA V güncelleme desteği kesilmişti, daha 2 gün önce GTA için güncelleme traileri attı. İnanılır gibi değil.

RDR2 Support. Ne yazık ki GTA Online'a verdiği desteğin %1'ini RDR2'ye verilmiyor.

Sadece SSD var, oyun disk mi beğeniyor anlamadım, diğer oyunlar da bir sorun yok? :/

Sorunun aynısını ben disk bağlantısı kesilince yaşıyordum. Oyun bir süre sonra diskten veri okuyamadigi için RAM'de oyunu çalıştıracak ne kadar veri varsa ondan devam ediyor, o da bir yere kadar yettiği için oyun yeni komutlara tepkisiz kalıyor ve en sonunda da hata verip kapanıyor. Sorunun bundan olma ihtimali yüksek, bu nedenle farklı disk varsa ondan çalıştırmanizi istedim.

Sorunun aynısını ben disk bağlantısı kesilince yaşıyordum. Oyun bir süre sonra diskten veri okuyamadigi için RAM'de oyunu çalıştıracak ne kadar veri varsa ondan devam ediyor, o da bir yere kadar yettiği için oyun yeni komutlara tepkisiz kalıyor ve en sonunda da hata verip kapanıyor. Sorunun bundan olma ihtimali yüksek, bu nedenle farklı disk varsa ondan çalıştırmanizi istedim.
Anladım, GTA V oynadım 30 dk sonrası o da aynısını yaptı, npcler konuşmuyor, polisler bana ateş etmiyor, ben ateş edemiyorum, esc menüsü gelmiyor, bu ssd den kaynaklımıdır yoksa acaba internetten mi çözemedim ben bir türlü, ama bir sorun var o kesin. Birde hocam, ram yetmediği derken 32 gb ram nasıl yetmesin ki ?

Geri
Yukarı