RDR2 gamepad ile mi yoksa klavyeden mi oynanmalı?

bensaid16

Centipat
Daha fazla  
Eve dönünce RDR2'ye başlamak istiyorum. Normalde oyunları gamepadden oynarım ama RDR2 için arkadaşlarım klavyeden daha rahat olduğunu söyledi sizce hangisi?

Gamepad ile oynarken sanırım ara sahnelerde at koşarken koşma tuşuna basmamız gerekiyormuş oda el yoruyor diye duymuştum ama emin değilim benim tercihim kesinlikle klavye.

Gamepad.

Oyun gamepade göre dizayn edilmiş. Klavye ve fare ile biraz hantal kalıyor, özellikle hızlı silah değiştirme ya da envanter içinde bir item seçerken aynı zamanda atı kontrol ettiğinizde biraz sıkıntılı oluyor klavye ve farede.

Ancak yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi depar atmak istediğinzde sürekli butonu spamlemeniz gerekiyor. Kontrol ayarlarında toggle ayarı var mıydı hatırlamıyorum, atı koştururken ben klavyeden koşturuyordum sürekli gamepad üzerinde buton spamlememek için. Parmak yoruluyor bir süre sonra.

Kesinlikle klavye ile. "kol desteği olan oyunların hepsi kol ile oynanmalı" fikrimi değiştirmiş oyundur kendisi. Rockstar oyunu kol ile oynanması için tasarlamamış. İlk 2-3 saatini kol ile oynamıştım çok pişman oldum. Silahı kullanma işin içine girdiği zaman ne kadar büyük hata ettiğimi anladım ben bu oyunda. İlk başta pes etmedim, savaşlar harici hep kolla oynadım. Ama şöyle bir gerçek var ki: Adamlar oyunu kola göre tasarlamamış, sen ne yaparsan yap mouse klavye daha iyi.

Hocam çok kararsız kaldım şunu söyleyeyim, gamepadden oynarken klavyeden çok daha fazla zevk alıyorum ama gamepadda bana göre tek sıkıntı nişan alma sıkıntılı eğer o çok hissettiriyorsa klavye ile oynarım.

Gamepad ile oynarken sanırım ara sahnelerde at koşarken koşma tuşuna basmamız gerekiyormuş oda el yoruyor diye duymuştum ama emin değilim benim tercihim kesinlikle klavye.

Evet onu da şimdi hatırladım. Durum şöyle: Sen her koşma tuşuna bastığında at nal vuruyor. Senin basılı tutmanda at yine koşuyor ama daha çok enerji harcıyor. Atın nal vuruşunda basıp sonra çekmen en ideali. Ta ki at ile 4.sv bağ kurana kadar zaten o noktadan sonra sakinleştire sakinleştire konyaya kadar atı koşturabiliyosun.

Yeni konular

Geri
Yukarı