RDR2'de %85 RX 6600 kullanımı normal mi?

TRVP LXRD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2. el XFX RX 6600 ekran kartı aldım. RDR 2'de oyuna girdiğimde GPU kullanımı %70 %85 arası gidip geliyor, bu normal mi acaba? İşlemci olarak Ryzen 5 3600 var.

Normal neden bi, anormallik ola bileceğini düşündün anlayamadım ?
GPU kullanımı %90 üstü olması gerek diye bi yorum görmüştüm de hocam o yüzden sorayım dedim ve kasmalar oluyor oyunda belki onla ilgili olabilir diye düşündüm.

Grafik ayarlarını yükselt arkadaşın dediği gibi ve RAM adedi nedir ve kaç GB? Ayrıca işlemci kullanımı % kaç onu da kontrol eder misin.

Grafik ayarlarını yükselt arkadaşın dediği gibi ve RAM adedi nedir ve kaç GB? Ayrıca işlemci kullanımı % kaç onu da kontrol eder misin.
2x16 Ram 3200 Mhz, oyuna girince bakarım hocam işlemci kullanımına.

AMD ölçümler katmanını açıp işlemci kullanım yüzdesi ve GPU MHz değerinin sabit olup olmadığını söyler misin?
Oyuna girdiğimde bakacağım hocam.

Islemciden darbogaz yiyor olabilirsiniz. Yani ekran kartini tam verimlilikte kullanamiyor olabilirsiniz. Cpu hiz asirtmaya uygun sogutunuz varsa bu orani cok az da olsa dusurebilirsiniz

GPU kullanımı %90 üstü olması gerek diye bi yorum görmüştüm de hocam o yüzden sorayım dedim ve kasmalar oluyor oyunda belki onla ilgili olabilir diye düşündüm.
İşlemci bi tık darboğaz yapıyor o ekran kartına. Ama çok fazla takılma yaşıyorsanız sorun başka bir şey olabilir. Oyunda işlemcinin tüm çekirdek kullanımlarına, ekran kartı VRAM kullanımına falan bi bakın.

Islemciden darbogaz yiyor olabilirsiniz. Yani ekran kartini tam verimlilikte kullanamiyor olabilirsiniz. Cpu hiz asirtmaya uygun sogutunuz varsa bu orani cok az da olsa dusurebilirsiniz
Soğutucu oalrak Arctic Freezer 34 eSports Duo var hocam yeterli olur mu?

İşlemci bi tık darboğaz yapıyor o ekran kartına. Ama çok fazla takılma yaşıyorsanız sorun başka bir şey olabilir. Oyunda işlemcinin tüm çekirdek kullanımlarına, ekran kartı VRAM kullanımına falan bi bakın.
Evet baya takılma oluyor, yarın girdiğimde bakıcam hocam.

Hocam kimi zaman cpu %100 olmasada mimari farki yuzunden darbogaz yasanabiliyor. Bu ekran kartina bottleneck calculator uzerinden bakildiginda %8.7 bottleneck gosteriyor ama oyun cpu agirlikli bir oyun oldugunda bu durum artiyor olabilir.

Hocam o zaman direk biosa girip amd de tam nasil oluyor bilmiyorum ama cpu turboboost olayini devre disi birakip fixed mode olarak calistirirsaniz. Atiyorum base frekans 3.6 turbo 4.1 ise cpu hep 4.1 calisir. Ilk bunu yapin yetmez ise bu sogutucu ile en az 200-300 mhz daha yukari cikabilirsiniz cok rahat. Bu konuda yardimci olurum bios resimleri paylasirsaniz

Yeni konular

Geri
Yukarı