Realme GT2'de gamepad çalışmıyor

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Dostlar yaklaşık 1 yıldır bu cihazı kullanıyorum, normalde hiçbir sorunum yoktu fakat 2 hafta kadar önce cihazıma Android 14 güncellemesi geldi ve biraz araştırarak güncellemeyi yaptım. Başlarda bir sorun olmadı ama şarjımın düşük olduğunu görmediğim bir telefonum kapanmış. Açmak için çok uğraştım kendi şarj aletiyle açılmadı, bende her zaman güvendiğim bir yöntem olan düşük watt ile şarj ettim(5V1a). Sonunda açmayı başardım fakat bu sefer de Gamepad'i tam olarak kullanamıyorum. Sorun oldukça saçma şu şekilde açıklayayım.

Normal olarak BT üzerinden bağlıyorum. Arayüz üzerindeyken hiçbir sorun yok analogla veya D-pad'le istiğim gibi arayüzde gezinebiliyorum. Ama her zaman kullandığım emülatörler ve gamepad desteği olduğundan emin olduğum oyunlarda(birçoğu oynadığım oyunlar zaten) analog ve D-pad etkisiz hale geliyor. Tüm gamepadlerimle denedim. Bsp D3, GameSir g4s, 7007F, ama hepsinde sonuç aynı değişmedi. Bu sorun güncellemeden sonra değil de bu şarj olayından sonra oldu. Bildiğiniz bir çözümü var mı? Muhtemelen yazılımsal bir sorun. İllaki sıfırlamam gerekecekse çok fazla verim var tüm verileri sorunsuz alacağını bildiğiniz bir yedekleme programı varsa önerebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı