Çözüldü Realtek Audio sürücüsü nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Luxy342

Picopat
Merhaba, dizüstü bilgisayarımın sesi yok. Realtek Audio sürücüsünü yükledim ve bilgisayarın ses sürücüsünü indirdim resmi sitesinden. Dosyayı nasıl kuracağım yardımcı olur musunuz?

1713306031358.png

1713306108791.png

Hocam arşivden çıkarın önce. Sonra setup var mı diye bir kontrol edin.

Laptop modelini internette aratarak sürücüleri üretici web sitesi üzerinden indirmenize fayda var. Laptop modelinizi aletin altındaki etiket üzerinde görebilirsiniz.

Üreticinin önerdiği sürücüler dışındaki sürücüler tam verimli çalışmayabilir.

Sesi olmaması garip, Windows otomatik buluyor olmalıydı. İndirdiğiniz zip içerisinde setup vardır, yönetici olarak çalıştırın ve kurulum esnasında bilgisayarı yeniden başlatmasına izin verin.

1713365450221.png
sadece bu gözüküyor bunuda güncelledim
Aygıt Yöneticisi'ni ac ses kartını bul. Sürücüyü manuel bir sekilde güncellestir seceneginden bu dosyayı sec.
1713365493933.png

bunun içinden setup.exe kurdum realtek yani dosyayıda üreticinin web sitesinden indirdim daha önce inf. uzantılarıyla ses sorununu halletmiştim şimdi bulamıyorum.

Eki Görüntüle 2171107

Bu şekilde gözüküyor laptop benimki.

Sorunu çözdüm Intel SST dosyasını yükledim. İçinden 7 tane inf dosyasını yükledim sorun çözüldü. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Konuyu çözüldü olarak işaretlerseniz sorun yaşayan biri olursa çözüme daha kolay ulaşır hocam. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı