Recep Abi Gibi Biri Olmak İstiyorum

• Konuyu başlatan Erdem Alsırt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erdem Alsırt

Ziyaretçi
Öncelikle merhaba ben bilgisayarı teknolojinin yarısını çözmüş biriyim bilgisayar konusunda bütün bildiklerimi size yazayim:

İşlemciler işlemci modellerine göre GHZ hızları çekirdek sayısı!

Ekran kartı MHz hızları ve GB boyutları ve modelleri!

FPS Hızları 29-30 Fps arası (Sinematik) 60 FPS Sabit ise (Aksiyon gibi)

Ekran kartı maximum fps destek örnekleri: 1945 FPS vs.

Ekran çözünürlük destekleri 1920x1080 (Full HD) (1080p) veya 1366x768 (HD Ready) (720p)

RAM'lerin MHz hızları ve boyutları ve DDR3 VE DDR5 hakkında bilgim var!

Anakart modelleri ve anakartların mxm slotu var yada yok veya işlemci desteği ve MHz RAM destekleri...

Format atabilirim.

Anakarta takılan power cihazı o elektiriği alan parça power. :D

Ve anakart ayarlarına girip anakart ayarlarına reset atabiliyorum.

Bazen program yaratmak için action script kodları giriyorum.

:D

Ben valla eğitime gireceğim Recep abi teknoloji ustası olmuş o da üniversitelere falan giderek öğrenmiştir,
mesela ben kasa montajı nasıl yapılır bilmiyorum videolarını izlesemde bazı kısımlarında kafam karışıyor. :D

Kısaca Technopat Üniversitesi...

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Abi'nin asıl mesleği öğretmenlik. Yani bilgisayar konusunda eğitim görmemiştir diye tahmin ediyorum. Madem böyle bir hedefin var gerçeklerle yüzleşmelisin. Öncelikle Türkçe'ni biraz düzelt. Yazım hataların çok fazla. Malesef bilgilerin bu forumda herkesin bildiği kadar ve çoğu kişi senden daha bilgili. Parçaların ne işe yaradığını bilmek bir işe yaramaz. Daha derinlemesine öğrenmelisin. RAM 'lerde DDR5 yoktur. Yazdıkların dışında CL değerleri vardır vs. vs. vs.... Yani yolun çok ama çok başındasın.

Recep Abi'nin asıl mesleği öğretmenlik. Yani bilgisayar konusunda eğitim görmemiştir diye tahmin ediyorum. Madem böyle bir hedefin var gerçeklerle yüzleşmelisin. Öncelikle Türkçe'ni biraz düzelt. Yazım hataların çok fazla. Malesef bilgilerin bu forumda herkesin bildiği kadar ve çoğu kişi senden daha bilgili. Parçaların ne işe yaradığını bilmek bir işe yaramaz. Daha derinlemesine öğrenmelisin. RAM 'lerde DDR5 yoktur. Yazdıkların dışında CL değerleri vardır vs. vs. vs.... Yani yolun çok ama çok başındasın.
Aynen bu arada 15 yaşındayım...
5 Yaşından beri bilgisayar kullanan biriyim
Recep abi ile tanışmak için onların ofisine gideceğim...

Aynen bu arada 15 yaşındayım...
5 Yaşından beri bilgisayar kullanan biriyim
Recep abi ile tanışmak için onların ofisine gideceğim...
15 ise sıkıntı yok. Forumun devamlı takipçisi ol. Zaten her şeyi öğrenirsin. Fakat Recep Abi gibi bir yerlere gelebilir misin bilmiyorum. Ayrıca parası da az diye biliyorum. :)

Kardeşim yaş hiç fark etmez öğrenmek önemli ben 15 yaşındayım ve 4 senede uçtum sana tavsiyem dergileri her ay takip et. Buradaki videoları izle ve forumda takılmaya çalış.

15 ise sıkıntı yok. Forumun devamlı takipçisi ol. Zaten her şeyi öğrenirsin. Fakat Recep Abi gibi bir yerlere gelebilir misin bilmiyorum. Ayrıca parası da az diye biliyorum. :)
Parası ile ne alaka konu bilmiyorum bu arada onlar koskoca kasa kurdular birsürü para ediyor recep abi zengin :D
Umarız çok yakında 1080p olarak recep baltaş ile erdem alsırt diye kamerada oluruz :D

Birkaç bir şey merak ediyorum onları soracağım Recep abiye.

Kasa kime toplandı diye sordun mu hiç? Eray Ant'a toplandı. Ses stüdyosun da kullanılacak.

Sen Recep abi gibi biri olmayı düşünüyorum dedin diye Alperen öyle söyledi. Bu iş Recep abinin mesleği. Kazancını belirtmek istedi sadece... Yani Recep abi gibi bilgili olmak istiyorum başka Recep abi gibi olmayı düşünüyorum başka...

Kardeşim bir Recep Baltaş kolay kolay yetişmez.
Gördüğüm kadarı ile forumda örnek alınabilecek kişi sayısı oldukca fazla.
Bir laf vardır ''Bilenden değil, az bilenden korkacaksın'' diye.
Ben monitör dahil 7600 lira harcadım. Bilgisayar ve bileşenleri hakkında, örnek aldığın adamın bilgi ve tecrübesine göre nokta kadar bilgim yok.
Yani Karadeniz'de hamsiyim hacı. :D

Recep abi sabahlıyor, gece 3'de-4'de bile ofiste olabiliyor. Bizim için uğraşıyor sadece. Geçen gün bir Mac kurulum videosu hazırladı neredeyse 1 gün foruma hiç girmedi. Video bittiğinde ise gece çok geç bir saatti...

Kısaca bir Recep Baltaş kolay olunmuyor. Yaşım kadar PC tecrübesi var. Gerçekten işini severek ve emek vererek yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı