Reddit'te Sub'lar kapanıyor

F4T1H

Hectopat
Yer
uşak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, i5 9400f, 2x8gb ram (amd ekran kartları çöp)
Meslek
mezun :(
Merhaba, bu API güncellemelerinden sonra bir sürü Sub'lar kapandı bu neden oluyor? Basit bir API yüzünden niye kapatılıyor?

Açgözlülük: API için para istemeye başladılar. Mod'lar bedava çalışıyorlardı, para olayı dönünce doğal olarak... 2 güne reddit geri adım atar, zaten API'siz de çeşitli crawler'lar sistemden bilgi çekebiliyorlar, YZ'de, yani saf açgözlülük reddiş reddiş.

Basit bir api değil, adamlar resmen moderatörlerin işine kibrit suyu döktü. Kendi uygulamasi ve sitesi essek şeyine benzediği icin kullanicilarin (ben de dahil) büyük kısmı api uzerinden kullaniyorduk. Api'ler sayesinde de moderatorlerin sub'lari kontrol etmesi oldukça rahatti. Ama bunların aldigi karar neticesinde artik sublar bot ve subhuman dolmaya baslayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu karardan geri adım atmazlarsa Web scraperlar kol gezer yakında.
Açgözlülük: API için para istemeye başladılar. Mod'lar bedava çalışıyorlardı, para olayı dönünce doğal olarak... 2 güne reddit geri adım atar, zaten API'siz de çeşitli crawler'lar sistemden bilgi çekebiliyorlar, YZ'de, yani saf açgözlülük reddiş reddiş.

Bu karardan geri adım atmazlarsa Web scraperlar kol gezer yakında.
"Gezmek ne kelime..." diye başlayan bir cümle hayal edelim kafamızda :) kendilerini wikipedia veya twitter olarak görecek kadar önemsemesine sebep olan bol renkli şekerler sonucu... yoksa chanology'ler devam ediyor, reddit sadece ulaşılabilen "bir şey" ve diğerleri kadar gerçekçi/riskli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı