Redmi 12C telefon donuyor

• Konuyu başlatan Eren D
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 970

Eren D

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 2023 Haziran ayında aldığım Redmi 12C telefon son 2 aydır donma sorunları ortaya çıktı. Nasıl bu sorunu düzeltebilirim? Açıkçası ben sorunun önbellekden olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok hızlı doluyor ve temizlediğimde donma sorunu duruyor. Fakat çok zaman geçmeden tekrar oluyor. Sürekli aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle merhaba. 2023 Haziran ayında aldığım Redmi 12C telefon son 2 aydır donma sorunları ortaya çıktı. Nasıl bu sorunu düzeltebilirim? Açıkçası ben sorunun önbellekden olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok hızlı doluyor ve temizlediğimde donma sorunu duruyor. Fakat çok zaman geçmeden tekrar oluyor. Sürekli aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Xiaomi'lerde Redmi A ve C serileri genel olarak öyle çok donma kasma yapıyor. İmkanınız var ise direkt telefon değiştirerek sorunu kökten çözebilirsiniz (neden kasma yaptığı hakkında maalesef bilgim yok).

Sanal RAM ekleyebilirsin belki yardımcısı olur. Başlangıç uygulamalarının hepsini kapat. Onlar doldurur ramınızı.
Nasıl sanal ram ekleniyor?

@Eren D fotoğraf ve videolar genelde telefonlarda en çok yer kaplayan şeylerdir. Fotoğraf ve videolarını bilgisayarına yedekleyebilir.

Sorun çözülmez gibi geliyor. Arkadaşın hafızası ne kadar dolu onu da bilmiyoruz henüz.

Bir güncelleme gelmiş onu yapın isterseniz

Son düzenleme:
Sanal RAM ekleyebilirsin belki yardımcısı olur. Başlangıç uygulamalarının hepsini kapat. Onlar doldurur ramınızı.
Sanal RAM pek işe yaramıyor diye biliyorum hocam.

Sorun çözülmez gibi geliyor. Arkadaşın hafızası ne kadar dolu onu da bilmiyoruz henüz.
Dediğim gibi Xiaomi'lerde A ve C serisi maalesef kaliteli olmadığı için ve yazılımı da iyi olmadığı için bu tarz donmalar yaşanır. Mümkünse yeni telefon en iyi çözüm olur.

Geri
Yukarı