Redmi 9C telefon siyah ekrana düşüp kasıyor

muhammetsc

Centipat
Telefonum Redmi 9C. Bu sabaha kadar sorunsuz kullanıyordum sonra kapı zili çaldı, YouTube açıkken telefonu kapattım ve kapıya gittim 10 dakika sonra geldiğimde telefon kendi kendine siyah ekrana düşmeye, ana ekranda geçmek bilmeyen kasmalar başladı. Demin de aynısı oldu, yeniden başlatıp birkaç uygulama/oyun ve dosya silince düzelir gibi oldu.

Telefonunuzu kapatıp şarj edin. Tam dolduktan sonra tekrar açın. Benzer problemi eskiden Redmi Note 8 kullanırken yaşıyordum. Bu telefonlar hem yazılımsal hem donanımsal olarak çok sıkıntı çıkarabiliyor.

Telefonum Redmi 9C. Bu sabaha kadar sorunsuz kullanıyordum sonra kapı zili çaldı, YouTube açıkken telefonu kapattım ve kapıya gittim 10 dakika sonra geldiğimde telefon kendi kendine siyah ekrana düşmeye, ana ekranda geçmek bilmeyen kasmalar başladı. Demin de aynısı oldu, yeniden başlatıp birkaç uygulama/oyun ve dosya silince düzelir gibi oldu.

Aynı şeyi bende yaşıyorum genelde şarj azaldığında ekran parlaklığı düşüyor ve oyun kasmaya başlıyor. Büyük bir ihtimalle telefonun şarjı azalınca telefon şarjin daha az tüketilmesi için ekran parlaklığını kısıyor ve oyun içi performansı düşürüyor. Örnek verecek olursak bilgisayarlar çok ısınınca bilgisayarın daha fazla ısınmaması için oyun içi performansını düşürmesi olabilir.(kendim uydurdum doğru olmayabilir)

Redmi 9C bazen bu soruna neden oluyor. Biraz bekleyince düzelen bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı