Redmi Note 12 Pro batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

wuxi

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar Redmi Note 12 Pro 5G cihazını kullanıyorum. Fakat pili çok hızlı bitiyor. Bu sorunu çözmek için batarya kalibrasyonu yöntemi önerdiler. Bu işlem nasıl yapılır?

İnternette bir sürü konu var. Çoğu genelde bataryanın şarjını bitiriyorlar sonra şarja geri takıp açılınca şarj kendi kendine dolduysa yine bitiyorlar bunu şarjda artık kendi kendine artmayana kadar yapıyorlar. Sonra da şarj ediyorlar. Bunun gibi bir sey.

Cihazda root varsa daha güzel bir çözüm var fakat olmadığını varsayıyorum istersen onu da anlatırım. Cihazın şarjını kapanana kadar bitir, şarja takıp tamamen şarj olmasına rağmen 2 saat civarı bekle. Sonra normal şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

Cihazda root varsa daha güzel bir çözüm var fakat olmadığını varsayıyorum istersen onu da anlatırım. Cihazın şarjını kapanana kadar bitir, şarja takıp tamamen şarj olmasına rağmen 2 saat civarı bekle. Sonra normal şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

Kral rootlu versiyonu bana anlatır mısın işime yarayabilir.

Kral rootlu versiyonu bana anlatır mısın işime yarayabilir.

Tarayıcıdan F-droid indir. Arama yerine no ad battery calibrator yaz ve indir. Telefonu tamamen şarj edip kalibre etme tuşuna bas, root izni isteyecek, root iznini verdikten sonra uygulamayı yeniden başlatıp tekrar kalibre etme tuşuna bas ve telefonun şarjını kapanana kadar bitir. İşlem tamam cihazı normal olarak kullanabilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-23-17-02-35-001_org.fdroid.fdroid.jpg
    Screenshot_2024-05-23-17-02-35-001_org.fdroid.fdroid.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 14
Tarayıcıdan F-droid indir. Arama yerine no ad battery calibrator yaz ve indir. Telefonu tamamen şarj edip kalibre etme tuşuna bas, root izni isteyecek, root iznini verdikten sonra uygulamayı yeniden başlatıp tekrar kalibre etme tuşuna bas ve telefonun şarjını kapanana kadar bitir. İşlem tamam cihazı normal olarak kullanabilirsin.

Sağ olasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı