Redmi Note 13 Pro vs Pro Plus kamera farkı neden kaynaklanıyor?

Logan Howlett

Picopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar şöyle bir video buldum, resmen Pro kamerası Pro Plus'tan daha iyi şaşırdım. Bunun tek sebebi işlemci olabilir mi? Pro'nun işlemci SD, Pro Plus işlemcisi MediaTek.

İki cihazda da aynı kamera ve sensör var, dolayısıyla aralarında oluşan fark eğer kamera ayarlaması da aynı ise sadece SoC ile alakalıdır. Çünkü SoC doğrudan kameraya da etki eden bir unsur. Örneğin S21 Exynos ile S21 Snapdragon, tamamen aynı cihaz ama tek değişen SoC olmasına rağmen kamerada farklar mevcut.

Katılıyorum ama MediaTek de kötü bir işlemci değil bence yersiz yere gömülüyor.
Değil zaten. Sadece görüntü işleme ve yapay zeka işinde pek iddialı değiller. MediaTek NPU'larinin Snapdragon rakiplerine göre daha iyi olduğunu görmedim.
Ha belki vardır birkaç istisna ama ben hatırlamıyorum.

Katılıyorum ama MediaTek'te kötü bir işlemci değil bence yersiz yere gömülüyor.
Hocam ben mediatek ve snapdragon kullandım tabii ki de farklı klasmanlardı birisi sd 888 diğeri de Mi 11T'deki orta seviye mediatek işlemciydi. Mediatek bir müddet sonra kamerayi bence bozuyor, eskisi gibi iyi çekmemeye başlıyor belki bu sorun başkadır bilemem tamamen gözlemeye dayalı yazıyorum bu yorumu ama 9 aydır Oneplus 9 (sd888) kullanıyorum kamera hala ilk aldığım gibi kaliteli çekiyor. Mediatek'e kötü denilmez ama kamera kısmında bence aksaklıklar var.

Son düzenleme:
Değil zaten. Sadece görüntü işleme ve yapay zeka işinde pek iddialı değiller. MediaTek npu'larinin Snapdragon rakiplerine göre daha iyi olduğunu görmedim.
Ha belki vardır birkaç istisna ama ben hatırlamıyorum.

Hocam ben MediaTek ve Snapdragon kullandım tabii ki de farklı klasmanlardı birisi SD 888 diğeri de mi 11T'deki orta seviye MediaTek işlemciydi. MediaTek bir müddet sonra kamerayi bence bozuyor, eskisi gibi iyi çekmemeye başlıyor belki bu sorun başkadır bilemem tamamen gözlemeye dayalı yazıyorum bu yorumu ama 9 aydır OnePlus 9 kullanıyorum kamera hala ilk aldığım gibi kaliteli çekiyor. MediaTek'e kötü denilmez ama kamera kısmında bence aksaklıklar var.

13t Pro'daki MediaTek bildiğim kadarıyla amiral işlemci acaba o nasıldır?

Yeni konular

Geri
Yukarı