Redmi Note 8 Pro Custom ROM sonrası Google Play hizmetleri çöküyor

civoo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Redmi Note 8 Pro (begonia) cihazıma Custom ROM kurulumu yaptım. İlk kurduğum ROM crDroid v10.5(Android 14) versiyonlu ROM oldu. Bu Custom ROM'da halihazırda GApps bulunmadığından NikGApps aracılığıyla kurulumu gerçekleştirdim. Her ne kadar Google hesabıma giriş yapmaya çalışsam da Google services durmadan çöküyordu bu durumdan dolayı zorla durdurma güncelleme gibi birkaç yöntem denedim ve hiçbir işe yaramadı. Daha fazla başımı ağrıtmamak adına farklı bir roma yöneldim bu da PixelExperience ROM'u oldu. Bu ROM'da Google uygulamaları direkt yüklü geldiğinden dolayı "uğraşmayacağımı" düşündüm.

Merhaba, Redmi Note 8 Pro (begonia) cihazıma Custom ROM kurulumu yaptım. İlk kurduğum ROM crDroid v10.5(Android 14) versiyonlu ROM oldu. Bu Custom ROM'da halihazırda GApps bulunmadığından NikGApps aracılığıyla kurulumu gerçekleştirdim. Her ne kadar Google hesabıma giriş yapmaya çalışsam da Google services durmadan çöküyordu bu durumdan dolayı zorla durdurma güncelleme gibi birkaç yöntem denedim ve hiçbir işe yaramadı. Daha fazla başımı ağrıtmamak adına farklı bir roma yöneldim bu da PixelExperience ROM'u oldu. Bu ROM'da Google uygulamaları direkt yüklü geldiğinden dolayı "uğraşmayacağımı" düşündüm.

Çözüm hakkında herhangi bir fikrim yok ama crDroid kullanmanı önermem bende kurdum telefonuma buglardan dolayı da başka roma geçtim eğer ROM değiştireceksen PixelExperience önerebililirim.

Çözüm hakkında herhangi bir fikrim yok ama crDroid kullanmanı önermem bende kurdum telefonuma buglardan dolayı da başka roma geçtim eğer ROM değiştireceksen PixelExperience önerebililirim.
Tavsiyen için teşekkür ederim zaten crdroidden vazgeçip PixelExperience romuna geçtim ve tekrardan aynı hatayı aldım. Google uygulamalarına girebiliyorum ama oturum açmak istediğimde play servisleri çöküyor. Şu anda PixelExperience 13 Plus sürümünü indiriyorum bir de onda test edeceğim.

crDroid 10 kurun NikGApps Android 13 versiyonun kurun.
Kurduğum iki romda da hata olabileceğini düşünerek project elixir android 14 sürümünü kurdum. Trajikomik bir durum ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum çoğu forum sitesine de göz gezdirdim benzer sorun yaşayanlara baktım hepsi sonuçsuz. Bu romda da aynı hatayı almam cihazdan kaynaklı bir durum olduğunu gösteriyor. MIUI kullanırken herhangi bir sorun yoktu açıkcası stabil de çalışıyordu tekrardan MIUI'a geçeceğim sanırım.

Şunu da belirtmek isterim. CrDroid kurulumu sağladım terkardan. Farklı olarak Gapps kurulumu yapmadan CrDroid içerisindeki tarayıcı üzerinden google oturum aç tuşuna bastığımda tarayıcı çöküyor. Sebebini bir türlü anlayamadım. Magisk üzerinden gapps kurulumu yaptım onda da işe yaramadı.

Son düzenleme:
Kurduğum iki ROM'da da hata olabileceğini düşünerek Project Elixir Android 14 sürümünü kurdum. Trajikomik bir durum ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum çoğu forum sitesine de göz gezdirdim benzer sorun yaşayanlara baktım hepsi sonuçsuz. Bu ROM'da da aynı hatayı almam cihazdan kaynaklı bir durum olduğunu gösteriyor. MIUI kullanırken herhangi bir sorun yoktu açıkçası stabil de çalışıyordu tekrardan MIUI'a geçeceğim sanırım.

Şunu da belirtmek isterim. crDroid kurulumu sağladım terkardan. Farklı olarak GApps kurulumu yapmadan crDroid içerisindeki tarayıcı üzerinden Google oturum aç tuşuna bastığımda tarayıcı çöküyor. Sebebini bir türlü anlayamadım. Magisk üzerinden GApps kurulumu yaptım onda da işe yaramadı.

10.1 versiyonu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı