Redragon K568r 430TL

Teşekkürler. Ben yazı yazan biriyim çok fazla, böyle mekanik klavyelerde yazmak daktilo havası verdiğinden çok hoşuma gidiyordu ama bir türlü alma gereği duymamıştım, gece çok ses çıkarır mı acaba?

Red Switch membrandan biraz daha fazla ses çıkarır ancak gece insanları rahatsız etmez. Çok yüksek bir sesi yoktur. Daktilo hissini red Switch vermez çünkü o daktilo hissi tactile ve clicky Switch'lerde olur. Tactile ve clicky Switch'lerin yapısı şöyledir:

AshamedLoathsomeGoldeneye-max-1mb.gif

Gördüğünüz gibi mavi ve kahverengi Switch'lerde en soldaki metalin temas ettiği yerlerde bir çıkıntı var. Bu çıkıntı tuşun tam algılandığı yerdedir ve daktilonun o takur tukur hissini veren onlardır. Ancak, red Switch'te bu çıkıntı yok. Tam daktilo hissi vermese de membrandan çok daha güzel bir sesi ve hissiyatı vardır. Red Switch'in amacı sessiz ve duraksamasız, o çıkıntının olmadığı bir Switch olmaktır. Bu negatif bir özellik değil, tercih meselesi. Böyle bir Switch (yani linear Switch) isteyenler için üretilmiştir. Ben linear Switch'leri daha çok severim.

Eğer sessiz bir Switch istiyorsanız asla Blue Switch almayın. Blue Switch'in sesinden dolayı komşusu evine gelen arkadaşım bile var.

Son düzenleme:
Bu klavyenin blue switch modelini 1 seneden uzun bir süredir kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç sorun çıkarmadı. Almayanlar varsa hala tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı