Custom ROM Reeder P13 Blue Max l 2022 model telefona Xiaomi ROM nasıl atılabilir?

Sizin komutları denedim, muhtemelen unisoc için farklı işliyor bunlar. Bende sorun olmadı.

'fastboot -w' komutunun Userdata'yı temizlediğini bilmiyordum. Durduk yere format atmış oldum telefona 🤣

Evet efenim şimdi arkadaşın verdiği telefona Evolution X GSI ROM atarken sistem bölümünün boyutunun yetmediğini öğrendim bunu nasıl arttırabilirim?
Aldığım hatayı çözmeyi çalıştığım kaynak: FAILED (remote: 'Not enough space to resize partition')
Ayrıca üstteki rehberdeki şu komutları yazdım:

Kod:
fastboot delete-logical-partition product.
fastboot flash system system.img
fastboot -w

Üstteki komutları denememe rağmen pek değişen bir şey olmadı 1. satırdaki kod ile sistem bölümünüde aynı şekilde yaptım yine olmadı.

ADB sideload ile GSI kurmayı denedim fakat error 21 hatası aldım stok recovery üzerinde.

Arkadaşın attığı TWRP büyük ihtimal çalışmayacak ama bir deneyeyim olursa TWRP üzerinden kurmayı deneyeceğim.
system_ext yi silebilirsiniz.

Sizin komutları denedim, muhtemelen unisoc için farklı işliyor bunlar. Bende sorun olmadı.

'fastboot -w' komutunun Userdata'yı temizlediğini bilmiyordum. Durduk yere format atmış oldum telefona 🤣
Bazı cihazlarda sadece userdata yı temizlemekle kalmaz. Ayrıca cache ve metadata yı da temizleyebilir.

Durum guncellemesi: Cihaz upload Mode'dan (EDL mode gibi) çıktı yani hard brick olmamış şimdi Fastboot Mode'a geçiyor telefonu @ısrafel arkadaşıma teslim ettim o devam edecek işlemlere.

Evet system_a ve system_b bölümleri silinmişti bunları nasıl geri getirebiliriz?

Bu arada unisoc cihaz için ilk deneyimim olduğu için System bölümüne kurulacak sanıyorum GSI ROM'un meğerse super Partition kısmına kuruluyormuş.

Kaynak: Yok yani SPD flash tool uygulamasının image files klasöründeki dosyalara bakınca super yazılı imajın 2.6 GB olduğunu görüyorum ki zaten ROM kısmı olduğu anlaşılıyor.

@YZBruh hocam recovery imajı super. İmg içinde fakat içinin açamadım imajın atma imkanım yok maalesef. Ama deneyeceğim.

Durum güncellemesi:

1706997501700.png

Son düzenleme:
Ya ROM'u atıyorum Reeder logosu geliyor ve telefon kapanıyor.

Telefona Firmware yazılım indiremiyorum SPD Flash Tool yazılımdan uart send error hatası alıyorum?

3 adet farklı ROM ve 1 adet Firmware ROM denedim

Ekleme yapayım şimdi bir sürü program sürümü değiştirdim(ResearchDownload) Startı veriyorum 5 saniye ses kısma tuşuna basıyorum aşağıdaki görselde verdiğim menüye giriyor ve program failed user cancel hatası veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240203_225908.jpg
    IMG_20240203_225908.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Durum guncellemesi: Cihaz upload Mode'dan (EDL mode gibi) çıktı yani hard brick olmamış şimdi Fastboot Mode'a geçiyor telefonu @ısrafel arkadaşıma teslim ettim o devam edecek işlemlere.

Evet system_a ve system_b bölümleri silinmişti bunları nasıl geri getirebiliriz?

Bu arada unisoc cihaz için ilk deneyimim olduğu için System bölümüne kurulacak sanıyorum GSI ROM'un meğerse super Partition kısmına kuruluyormuş.

Kaynak: Yok yani SPD flash tool uygulamasının image files klasöründeki dosyalara bakınca super yazılı imajın 2.6 GB olduğunu görüyorum ki zaten ROM kısmı olduğu anlaşılıyor.

@YZBruh hocam recovery imajı super. İmg içinde fakat içinin açamadım imajın atma imkanım yok maalesef. Ama deneyeceğim.

Durum güncellemesi:

Eki Görüntüle 2106570
lpunpack ve lpmake ile kolayca her şey elde edilebilir

Ya ROM'u atıyorum Reeder logosu geliyor ve telefon kapanıyor.

Telefona Firmware yazılım indiremiyorum SPD flash tool yazılımdan uart send error hatası alıyorum?

3 adet farklı ROM ve 1 adet Firmware ROM denedim.

Ekleme yapayım şimdi bir sürü program sürümü değiştirdim(researchdownload) startı veriyorum 5 saniye ses kısma tuşuna basıyorum aşağıdaki görselde verdiğim menüye giriyor ve program failed user cancel hatası veriyor.

Startı vereceksin sonrasında USB'yi telefona bağlarken ses açma butonuna basılı tutucaksın işlem başlayınca ses açma tuşunu bırak.

Denedim olmuyor.

https://www.mediafire.com/file/pqoq4gus83d14qr/TFTUnlock-2023-3.1.1.2.zip/file bu programı indir kur.
RAR ve kurulum şifresi: TFT.

1707071146601.png

Programa giriş yaptıktan sonra bu ekranda üst kısımda bulunan spreadtrum resmine bas sol altta o ROM dosyası ile gelen. Pac dosyasını seç.

Sonra telefonu kapat ve telefonun USB kablosu çıkık iken ses açma tuşuna basılı tutarak 5 sn sonra kabloyu tak.

Sağ üst kısımda com yazan yerde cihaz görünürse sağ alttan flash Firmware'a bas.

Telefona yanlış boot.img yükledim bootloader kafayı yedi uygulamalar falan cihazı okumuyor error veriyor(cihaz açılıp kapanıyor logo).

NASIL DÜZELTİRİM??

Arkadaşlar yardım edecek yoksa telefonun anakartını yakıp garantiye göndereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı