Reeder P13 Blue Max Reklam çıkıyor

Sanırım Reeder telefonlarda olan bir durum bende de uzun zamandır var halen çözüm bulamadım dedikleriniz maalesef olmadı. Kesin çözüm bulursanız buraya yazabilir misiniz?

Selamlar. Aynı sorun bende de var. Sorun virüsten kaynaklanmadığı için anti virüslerin hiçbiri işe yaramıyor. Aslında sorunu çözdüm lakin başka sorunlara neden oluyor.

Öncelikle sorunun kaynağı Android Go. Go sürümü ramdan kazanmak için "Ekran yer paylaşımı" özelliğini kapatıyor. Lakin Quickstep uygulaması bir şekilde bunu aşıp her uygulama üzerinde reklam gösterebiliyor.

Çözüm basit. Adb ile bağlanıp Quickstep uygulamasını silmek. Öncesinde yerine geçecek launcher'ı ayarlamak gerekiyor tabi. Ben Nova'yı tercih ettim. Reklam sorunu ortadan kalktı.

Lakin başka bir sorunla karşılaştım. Orta tuşa bastığınızda çıkan çalışan uygulamalar sayfası yok oluyor ve ne yaparsanız yapın geri gelmiyor. Başka launcher da denedim farklı sanal tuş uygulamaları da yükledim lakin sonuç aynı. Bu kesin bilgiler ışığında çalışan uygulamalar sayfasını geri getirebilirsek sorunu tamamen çözmüş olacağız.

Son düzenleme:
selam. aynı sorun bende de var. Sorun virüsten kaynaklanmadığı için anti virüslerin hiçbiri işe yaramıyor. Aslında sorunu çözdüm lakin başka sorunlara neden oluyor.

Öncelikle sorunun kaynağı Android GO. GO sürümü RAM'dan kazanmak için "ekran yer paylaşımı" özelliğini kapatıyor. Lakin quickstep uygulaması bir şekilde bunu aşıp her uygulama üzerinde reklam gösterebiliyor.

çözüm basit. ADB ile bağlanıp quickstep uygulamasını silmek. Öncesinde yerine geçecek Launcher'ı ayarlamak gerekiyor tabii. Ben Nova'yı tercih ettim. reklam sorunu ortadan kalktı.

lakin başka bir sorunla karşılaştım. Orta tuşa bastığınızda çıkan çalışan uygulamalar sayfası yok oluyor ve ne yaparsanız yapın geri gelmiyor. Başka Launcher da denedim farklı sanal tuş uygulamaları da yükledim lakin sonuç aynı. Bu kesin bilgiler ışığında çalışan uygulamalar sayfasını geri getirebilirsek sorunu tamamen çözmüş olacağız.

Kanka ben geçen hafta ADB ile sildim. Mini Launcher kurmuştum ama çalışan uygulamalar sayfası çalışmıyor. Bende telefonu fabrika ayarlarına çevirdim mecburen çevirir çevirmez Quickstep'in bütün izinlerini kaldırdım Google Play'den başka bir Launcher kurdum 4 gündür bir sorun görmedim. Eğer reklam gelirse yazarım burada.

Kanka ben geçen hafta ADB ile sildim. Mini Launcher kurmuştum ama çalışan uygulamalar sayfası çalışmıyor. Bende telefonu fabrika ayarlarına çevirdim mecburen çevirir çevirmez Quickstep'in bütün izinlerini kaldırdım Google Play'den başka bir Launcher kurdum 4 gündür bir sorun görmedim. Eğer reklam gelirse yazarım burada.
Format atınca ilk bikaç hafta rahat bırakıyor sonra yine başlıyor. İnş başlamaz tabi de bu yöntem pek çözüm olabilecek gibi değil =)

yine geldi :( o virüs ekranı..
Geçmiş olsun =(

Android Go'dan kurtulup düz Android kurabilsek böyle bir sorun kalmaz aslında lakin Unisoc işlemciler için Custom Rom olayları biraz sıkıntılı. Ya da aynı sistem üzerinde bizim de belli yetkileri alarak ekran yer paylaşımı özelliğine müdahale edebilmemiz gerek.

Çözeceğim bu meseleyi inat ettim =))

Geri
Yukarı