Referans ekran kartı sorun çıkartır mı?

beratcfc38

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| R5 5500 | MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G | MSİ B450M-A PRO MAX | 16 GB RAM |
ASUS Turbo GTX 970 model ekran kartımın FurMark testinde, kapak kapalı en fazla 87 dereceyi gördü. Kapak açık da en fazla 84 dereceyi gördü. Peki bu sorun çıkartır mı? Mesela ekran kartı yanması bozulması kapanma gibi veya her gün 12 saatlik kullanımda sorun yaratır mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Tehlikeli bir ısı değil ama yine de yüksek , kısa vadede zarar vermese de uzun vadede ömrünü kısaltır kartın. Fan yüzde kaçta?

ASUS Turbo GTX 970 model ekran kartımın FurMark testinde, kapak kapalı en fazla 87 dereceyi gördü. Kapak açık da en fazla 84 dereceyi gördü. Peki bu sorun çıkartır mı? Mesela ekran kartı yanması bozulması kapanma gibi veya her gün 12 saatlik kullanımda sorun yaratır mı? Cevaplarınızı bekliyorum.
Test çok görmediğim bir test ama zorlayıcı bir test ise zaten oyunlarda 80'i geçmeyecektir.

Tehlikeli bir ısı değil ama yine de yüksek, kısa vadede zarar vermese de uzun vadede ömrünü kısaltır kartın. Fan yüzde kaçta?

Boşta otomatik te %39
Mümkünse 80'i geçmemesi en sağlıklısı. Yerinizde olsam ya havalandırmayı iyileştirirdim ya da undervolt.

Şu an da maddi anlam da bir şey yapamam maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı