Render ve oyun için 35-50 bin ₺ arası laptop tavsiyesi

Bütçe
35-50

dogancnr

Hectopat
2013'ten beri Lenovo IdeaPad Z500 kullanıcısıyım öğrenciliğimden beri yettirmeye çalıştım ama artık yoruldum. Şimdide işimden dolayı artık yeni bir laptopa geçme zamanım geldi 40 - 50 bin ₺ arası 3D modelleme (3DMAX, rhinoceros, Blender) ve render (keyshot, vray) gerektiğinde yanında kullandığım Adobe programları olsun rahatlıkla çalışabileceğim ardından da mola zamanlarımda oyun (Valorant, God of War, Dying Light, Far Cry, Doom 3) tarzı oyunlar oynayabileceğim bir laptop tavsiyesi arıyorum bu fiyata çok şey istiyorum gibi duruyor ama tavsiyeleriniz bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

HP Omen serisi.

4070 TUF alınabiliyorken 4060 Omen alınmaz. Fiyatı da gereksiz pahalı.

4070 TUF alınabiliyorken 4060 Omen alınmaz. Fiyatı da gereksiz pahalı.
Tuf dururken omen alınmaz mı? :D dostum, omen serisi tuftan en az 2 kat daha kalitelidir, ha ekran kartı ortalama, orası ayri.

HP Omen serisi.

Sadece ekranı daha büyük ve QHD olduğu için almayı düşünürdüm yoksa Omen'miş Tuf'muş çok da önemli değil.

Bütçe artarsa kesinlikle ROG kalitesi. Artmaz ise üstteki TUF alınabilir. ROG'un bu modeli deneyimleme şansım oldu. Gerçekten premium havası veriyor.
ne kadar süre kullandınınız acaba 50 bin sınır ama bir şekilde belki kendimi kasabilirim asusların ses sistemi konusunda kötü ve grafik kartının gücünü tam gösteremediği söyleniyor ?

Sadece ekranı daha büyük ve QHD olduğu için almayı düşünürdüm yoksa Omen'miş Tuf'muş çok da önemli değil.
aslında modelleme yaptığım ve render aldığım için geniş ekran benide cezbediyor ama bunu illa başka bir ekransız yapamıyoruz çok gereklimi geniş ekran düşüncesine giriyorum. Onun yerine biraz daha ucuz tutup ek bir ekranla çalışırsam daha işlevsel olur.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an517-42-r7-6800h-32gb-1tb-ssd-rtx3070ti-dos-173-fhd-144-hz-notebook-nhqgley003-32-p-HBCV00004KKIYH?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail
bu ve
stokta yok ama bu
nasıllar?

Son düzenleme:
Ne kadar süre kullandınınız acaba 50 bin sınır ama bir şekilde belki kendimi kasabilirim ASUS'ların ses sistemi konusunda kötü ve grafik kartının gücünü tam gösteremediği söyleniyor?

Aslında modelleme yaptığım ve render aldığım için geniş ekran beni de cezbediyor ama bunu illa başka bir ekransız yapamıyoruz çok gerekli mi geniş ekran düşüncesine giriyorum. Onun yerine biraz daha ucuz tutup ek bir ekranla çalışırsam daha işlevsel olur.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an517-42-r7-6800h-32gb-1tb-ssd-rtx3070ti-dos-173-fhd-144-hz-notebook-nhqgley003-32-p-HBCV00004KKIYH?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail
Bu ve.
Stokta yok ama bu.
Nasıllar?

3000 serisini düşünmeyin bile. Alttaki Victus'da iyidir. Bende ROG var ama arkadaşın attığı modelden değil i9 RTX4060 var ucuzken almıştım çok memnunum. O modelde eminim iyidir. O kadar para verilir mi diye düşünürsekte uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız verilir. TUF ve Victus serilerinin daha F/P olduğu bilinen bir şey zaten. Üstüne koyup alabiliyorsunuz Omen, ROG, Msi vs.

Bu güzel gözüktü ekran önemli değilse hem bütçeyide aşmıyor

Geri
Yukarı