Renkli dövme yaptırmak zararlı mı?

LoxChatterb0x

Hectopat
Yer
İstanbul / Üsküdar
Daha fazla  
Kırmızı renkte bir dövme yaptırmak istiyorum fakat aklımı kurcalayan 2 soru var:
  • Kırmızı dövme siyaha göre daha mı zor sildirilir?
  • Dövmeler renklerine göre daha zararlı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Renkli dövmeler, siyah dövmelere göre daha zor siliniyor.

Kullanılan kınaya göre değişir, eğer kaliteli ve bilindik bir yerde yaptırırsanız herhangi bir zararı olmaz. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yaptırırsanız mürekkep vs. kullanabilir ve bu sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Sildirme konusunda bir fikrim yok maalesef ancak zararı olmadığını biliyorum ekstra olarak dövme yaptırırken renkli yerlere yaparken daha çok acı hissediyorsun bilgin olsun.
Renkli yerden kastınız nedir ?
Renkli dövmeler, siyah dövmelere göre daha zor siliniyor.

Kullanılan kınaya göre değişir, eğer kaliteli ve bilindik bir yerde yaptırırsanız herhangi bir zararı olmaz. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yaptırırsanız mürekkep vs. kullanabilir ve bu sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.
Kesinlikle merdiven altı yerlere gitmiyorum. Fakat okuduğum bir yerde galiba Kırmızı rengin sağlığa daha zararlı olduğunu okuduğumu hatırlıyorum bilen varsa diye sormak istedim. Ama galiba yokmuş.

Son düzenleme:
Kırmızı renkte bir dövme yaptırmak istiyorum fakat aklımı kurcalayan 2 soru var:
  • Kırmızı dövme siyaha göre daha mı zor sildirilir?
  • Dövmeler renklerine göre daha zararlı olur mu?
Ben silinen dövme görmedim hiç . Kendim de 16 seans gittim silinmedi. Eskisine nazaran daha az dikkat çekiyor ancak tamamen silinme işleri yalan gibi geliyor. Hangi doktora gitsem şunu sildim, bunu sildim havasında ama söz verdikleri seanslarda ilerleme olmayınca sus pus oluyorlar.

Farklı renkler üretmek için tabii ki farklı malzemeler kullanılıyor. Ucuz boya kullanılırsa, maliyeti düşürmek adına sağlığa zararlı maddeler içerebiliyor. Bunun kırmızısı, mavisi yok; siyah boya da sağlığa zararlı maddeler içerebilir.
İstanbulda önerebileceğiniz yerler var mı ? En sağlıklısı en kalitelisi olsun. Ben şahsen Kadıköyde bir dövmeciye gidiyorum.
Ben silinen dövme görmedim hiç. Kendim de 16 seans gittim silinmedi. Eskisine nazaran daha az dikkat çekiyor ancak tamamen silinme işleri yalan gibi geliyor. Hangi doktora gitsem şunu sildim, bunu sildim havasında ama söz verdikleri seanslarda ilerleme olmayınca sus pus oluyorlar.

Hocam bilmiyorum pek de sildirceğimi düşünmüyorum ama hayat bu belli olmaz ne olacağı o yüzden her ihtimale karşı düşünüyorum onu da.

Geri
Yukarı