Replika araba yapmak mümkün mü?

şarapçı melih

Centipat
Yer
Aydın
Evet, şimdi bizim Tofaş mühendisleri bir tane BMW alsa, tasarımının ölçülerini alıp dandik Egea kasasının malzemesinden kopyasını yapabilir mi? İçine de bir tane Doblo motoru koysalar olur mu? Yoksa zor mu bunu yapmaları? (Eğlencesine sordum😀😀)

(Sadece şekil olarak.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, böyle özel projeler yapanlar var. Auto styling olarak görebilirsiniz örneklerini. Ruhsat üzerinde farklı bir markadır ama ruhsata bakana kadar o arabanın aslında yeniden yapılma olduğunu anlamazsınız.

Evet, şimdi bizim Tofaş mühendisleri bir tane BMW alsa, tasarımının ölçülerini alıp dandik Egea kasasının malzemesinden kopyasını yapabilir mi? İçine de bir tane Doblo motoru koysalar olur mu? Yoksa zor mu bunu yapmaları? (Eğlencesine sordum😀😀)

(Sadece şekil olarak.)

Dış tasarım olarak tabii ki yaparlar. Hazır ölçü, robot, makine varsa geriye ne kaldı ki? Ha bir de iyi mühendisler gerekiyor. İçine koyarlar fasa fiso elektrik sistemlerini.

(Sadece şekil olarak.)

Aklıma odundan Lamborghini yapan adam geldi :D

Bunun markasını TOGG olarak değiştirip türk koyunlarına yedirenler var dostum :D

download.jpg

Bunun markasını TOGG olarak değiştirip türk koyunlarına yedirenler var dostum :D

Eki Görüntüle 1872580
Yukarıda eleştirdim lakin bu mesajınıza katılmıyorum. Sonuç itibariyle bir marka oluşturuldu, fabrika açıldı ve satış yapmaya başlandı. Ülke ekonomisine zerre katkısı bulunuyor ise ister yerli ister çin malı olsun kesinlikle desteklenmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı