Resim eğitimi için kanal önerisi

Çalıkuşu

Hectopat
Yer
Paradis Island
Merhabalar iyi günler. Şu aralar nedense içime resim çizme, geliştirme şevki doğdu. Ben de elimde olan azıcık yeteneğimi geliştirmek, hobi edinmek istedim ve YouTube kanallarını araştırdım. Öneri sitelerinde ise %90 yabancı kanallar vardı ama ben Türkçe olarak anlatan kanal arıyordum. Azda olsa birkaç Türkçe kanal buldum.
Eğer sizin de varsa önerdiğiniz kanal ders ders anlatan birisi olursa sevinirim.( YouTube kanalı değil başka platformlarda olabilir)

Çoğunlukla karakalem yapmak istiyorum çünkü boya işi çok zahmetli ve pahalı. Karakalem olarak ise portre, anime karakterleri ve nesne çizmek istiyorum.

Bulduğum Türkçe ve birkaç yabancı kanallar:
  1. ÇiZiO
  2. Anıl'ın Kaleminden
  3. Pndrawing
  4. MiltonCor - Dibujar y Crear
  5. ALEXEY CUBAS

Etiketlediğim arkadaşlar sizleri sanat kategorisinde yorumlarınızdan/çizimlerinizden gördüm. Yardım edersiniz umarım.
@MikailSorunsuz @my last mistake @Blax4 @dürüm lavaşı @Alole @Olny

Udemy olabilir aslında. Ücretsiz çok fazla çizim, duruş, perspektif ya da animasyon videoları var. Zaten ücretsiz seçeneğini seçtiğinizde çok fazla seçenek çıkıyor. Ek olarak Pinterest ve TikTok da bu konu hakkında çok fazla içerik barındırıyor. Özellikle TikTok'ta ki çizerler, püf noktaları, şu, bu nasıl çizilir diye kısa anlatımlı videoları var. Pinterest'te ise eskizleri bulabilmek için biraz derinlere inmeniz gerekiyor.

Şahsen benim çizimlerimi geliştirenler Anıl Çelikkaya ve Pinterest.

Udemy olabilir aslında. Ücretsiz çok fazla çizim, duruş, perspektif ya da animasyon videoları var. Zaten ücretsiz seçeneğini seçtiğinizde çok fazla seçenek çıkıyor. Ek olarak pinterest ve TikTok da bu konu hakkında çok fazla içerik barındırıyor. Özellikle TikTok'ta ki çizerler, püf noktaları, şu, bu nasıl çizilir diye kısa anlatımlı videoları var. Pinterest'te ise eskizleri bulabilmek için biraz derinlere inmeniz gerekiyor.

Udemiy'e bakacağım teşekkürler.
TikTok'ta kısa değil de bana ders veriyormuş niteliğinde orta-uzun videolar olmalı.
Pinterest için elinizde varsa 1-2 link atabilir misiniz?

Şahsen benim çizimlerimi geliştirenler anıl çelikkaya ve pinterest.

Anıl çetinkaya çok nadir atıyor videoları herhalde keşke düzenli olarak atsa.
Udemy olabilir aslında. Ücretsiz çok fazla çizim, duruş, perspektif ya da animasyon videoları var. Zaten ücretsiz seçeneğini seçtiğinizde çok fazla seçenek çıkıyor.

Udemy'de ücretsiz seçince geriye alakasız videolar kalıyor. Ücretsiz başlangıç için anlatan kişi önerir misiniz?

Pinterest'te benim arkadaşımın oluşturduğu ve benim de kullandığım link bu; 520 Draw ideas in 2021 | drawings, art reference, sketches
Oldukça karışık eklenmeler var, ama idare eder. Ve TikTok yeni başlayanlar, ya da kendini geliştirmek isteyenler için iyi. Çünkü hiç konuşmuyorlar, konuşsalar bile siz çizdikleri şeylere bakarak anlayabiliyorsunuz.

Ve ben çizmesem bile, her zaman videolara ya da çizimlere bakıyorum. Böylece boş boş yatarken bile kafanızda çizimlerin püf noktalarını bulabiliyorsunuz. Btw Anıl Çelikkaya'nın artık video atmasına gerek yok gibi bir şey, çünkü ilerlemeniz için her şeyin videosunu çoktan atmış. Ama birkaç kere izlemenizde fayda var, çünkü bazı şeyleri çok geç fark edebiliyorsunuz. Örneğin ben kafaları neredeyse 1 yıl yanlış çizmiştim.

Pinterest linki için teşekkürler.
TikTok'a bakacağım işime yara bir şeyler bulabilirim.
Peki sizin sosyal medyada veya başka bir platformda takip ettiğiniz hesaplar varsa paylaşır mısınız?(biraz fazla istemiş olabilirim kusura bakmayın)
Peki sizin çizdiklerinizi paylaştığınız platform var mı? Varsa takip etmek isterim.

Genelde sosyal medyada bulunan çizerlerle pek alakam yoktur, Instagram da "sketch" ya da "oc" adı altında güzel hesaplar bulabilirsiniz. Ama maalesef benim çizimlerimi paylaştığım genel bir hesabım yok, çünkü ben daha çok kendi projelerimi geliştirmeye çalışıyorum.

Ve Twittter üzerinden de arkadaşlar edinerek fikir alış-verişi yapabilirsiniz. Orada fazla fotoğraf paylaşılmıyor, ama yine de amatör ya da iyi çizerler barındırıyor. Olmadı Discord kanallarına da girebilirsiniz. Türkçe pek çok çizim serverı var. Kanallara girerseniz eğer, eminim size yardım etmek isteyen birkaç kişi bulabilirsiniz. Ki, hep fikir alış-verişi yapıyorlar, kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

Hocam merhaba yeni görüyorum da bazı çalışmalar vardı anca görebildim yarın yanıtlamaya çalışırım da benim de çok bildiğim bir kanal yok yalnız. Şimdi uyumam gerekli yoruldum bayağı:D

Görüşmek üzere.

Hocam merhaba yeni görüyorum da bazı çalışmalar vardı anca görebildim yarın yanıtlamaya çalışırım da benim de çok bildiğim bir kanal yok yalnız. Şimdi uyumam gerekli yoruldum bayağı:D

Görüşmek üzere.

Az olsun öz olsun hocam sıkıntı değil. Kanal olmasa da vereceğiniz tavsiyeler, tüyolar olur sıkıntı değil.
@MESs¹¹ @Naber Müdür yardımcı olursanız sevinirim🙂 ( sanat kategorisindeki mesajınızdan gördüm)

Son düzenleme:
Önereceğim kanalları bulmuşsun zaten. :D Ben dijital çizim yapıyorum. Bu yüzden dallarımız biraz farklı maalesef. Kağıt üzerinde bir iş yapmadığım için tüyo ve tavsiye vermem yanlış olabilir. Tek bildiğim fazla pratik yapman. Bir sürü video izleyip tek seferde mükemmel çizilmiyor maalesef. Çok zaman ve emek istiyor. Sıkılırsan bazen ara ver dinlen sonra tekrar yap. Fazla yaparsan bir anda sıkabilir seni. Bu da boşuna resimden uzaklaşmana neden olur. İyi çalışmalar.

Geri
Yukarı