Revo Uninstaller ile kalıntıları temizleyin

fatih_mnv

Decapat
Merhaba Arkadaşlar.

Bilgisayarlarımıza onlarca hatta yüzlerce program yüklüyoruz, bu programları kullanıyoruz, işimizi hallediyoruz ve silmek istiyoruz. Program silmek işlemi için Denetim Masası > Program Kaldır veya Değiştir yolunu izliyoruz fakat programın kalıntılarını silemiyoruz. Bu kalıntılar için birçok program kullandım ve sonunda düzgün bir programa denk gelebildim.

İsmi Revo Uninstaller. İnatçı, bilgisayarın içine işlemiş tüm programları ortadan kaldırıyor. Geride hiçbir kalıntı bırakmıyor. Program, daha fazla özellik için satın alma gerektirse de ücretsiz sürümüyle de herhangi bir süre kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz.

Programın Sitesi

1.jpg

Yönetici izni vererek programa giriş yapıyoruz.

2.JPG

Silmek istediğimiz programa çift tıklayabilir veya programa bir kere tıklayıp yukarıdan Kaldır(Sil) seçeneğini seçebilirsiniz.

3.jpg

Bu kısımda geri yükleme noktasının oluşturulup oluşturulmaması size kalmış.

Devam dediğimizde kaldırmak istediğimiz programın kendi kaldırma aracı çalışıyor.

4.jpg

5.jpg

Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra tamam'a tıklayıp tara diyoruz.

6.jpg

Tarama tamamlandıktan sonra başta kayıt defteri girdileri olmak üzere tüm dosyalar karşımıza çıkıyor.

7.jpg

Bunların tamamnı seçip sil diyoruz ve işlem tamam. Bazı kalıntıları direk silmek yerine geri dönüşüm kutusuna gönderiyor. Buradan silmeyi unutmayın.

Bu programın birde kötü yanı var. Bazen yüklü programların listesinde silmek istediğiniz program bulunmuyor. Bu sorunu ise avcı modu ile halledebiliyoruz.

8.jpg

Programın hemen üst kısmında bulunan avcı moduna tıklıyoruz. Masaüstüne böyle bir simge geliyor.

9.jpg

Bu simgeyi faremizin sol tıkı ile silmek istediğimiz programın kısayolunun üzerine getirip bırakıyoruz. Çıkan seçenekler şu şekilde;

10.jpg

Bu seçenekler ile programı kaldırabilir, windows başlangıcında çalışmasını durdurabilir, halihazırda çalışan programı kapatabilir, dosya konumunu açabilir ve özelliklere bakabilirsiniz. Kaldırma kısmını seçerseniz karşınıza gelen ekrandan ileriyi tıklayarak programı kaldırabilirsiniz.

11.jpg

Programdan çok memnun olduğumu tekrar belirtmek isterim. Herhangi bir süre kısıtlaması bulunmadığı gibi karşınıza reklam da çıkmıyor.

İyi forumlar.

Revo Uninstaller, program kaldırıcıdan daha fazla işe yarar özelliği var bence. Sıradan uninstaller değil. Bazen hata olup kalıntıları silemeyebiliyor, keşke düzeltseler. Free ve Pro sürüm için denedim, gene aynı şey oldu.

Kalıntıların tümünü seçip sile basınca siliyor. Kimini komple siliyor, kimini geri dönüşüm kutusuna atıyor ama siliyor. PC kaynaklı bir sorun bence sendeki.

Hayır, PC kaynaklı olamaz bence. Format falan attım gene aynı şey olur, eminim.

Windows 8.1 yüklü mini dizüstü bilgisayarımda Babylon 8'i bi türlü tamamen kaldıramıyor. Eğer kaldırsaydı Babylon 8 "deneme süresi doldu" deyip serial'ın girilmesine engel olmazdı.

Nasıl kurtulacağım şu babylon kalıntılarından, izlerinden?

Kalıntıların tümünü seçip sile basınca siliyor. Kimini komple siliyor, kimini geri dönüşüm kutusuna atıyor ama siliyor. PC kaynaklı bir sorun bence sendeki.
Windows 8.1 yüklü mini dizüstü bilgisayarımda Babylon 8'i bi türlü tamamen kaldıramıyor. Eğer kaldırsaydı Babylon 8 "deneme süresi doldu" deyip serial'ın girilmesine engel olmazdı.

iobit uninstaller işe yaradı yani revo uninstaller yetersiz kaldığında eksiğini tamamladı.

Denetim masasından kaldırdığımız programın artık dosyalarını nasıl temizleyebiliriz ?
Yukarıdaki 7.jpg adlı fotoğrafta olduğu gibi.

Geri
Yukarı