RGB Fanın LED'leri Çalışmıyor

Tabriz

Hectopat
Daha fazla  
Beyler, Rgb 12 Cm Kasa Fanı Işıklı Ledli 3'lü Set 3 Adet Kontrol Panelli - n11.com linkteki ürünü aldım. Başta her şey çalışıyordu. Fanları ters taktığımı görüp çıkardım ve ters çevirdim. PC çalıştırdım ve fanlardan 1`inin senkron çalışmadığını gördüm. Güç bağlantısını çıkarıp tekrar taktım. Şimdi ise LED'lerin hiçbiri çalışmıyor. Ama fanlar dönüyor.
Sizce sorun nerede? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Molex ve kontrolcü kablolarını kontrol edin. Eksik takmış olabilirsiniz. Ayrıca söküp tekrar takarken kablolara zarar vermiş olabilirsiniz. Kabloları kontrol edin dediğim gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Molex ve kontrolcü kablolarını kontrol edin. Eksik takmış olabilirsiniz. Ayrıca söküp tekrar takarken kablolara zarar vermiş olabilirsiniz. Kabloları kontrol edin dediğim gibi.
Her fanın tek kablosu var kontrolcüye takmak için. Kontrolcünün de tek kablosu var güç kaynağına bağlamak için. Bu kabloları kontrol ettim. Göremediğim bir zarar verdiğsem bilemem tabii. Molex kablosundan biraz şüpheliyim ama. Sanki bir boşluk var gibi. Acaba başka bir kabloya gerek var mı? Önceden de senkron

Her fanın tek kablosu var kontrolcüye takmak için. Kontrolcünün de tek kablosu var güç kaynağına bağlamak için. Bu kabloları kontrol ettim. Göremediğim bir zarar verdiğsem bilemem tabii. Molex kablosundan biraz şüpheliyim ama. Sanki bir boşluk var gibi. Acaba başka bir kabloya gerek var mı? Önceden de senkron
PSU'da genelde birkaç tane molex girişi oluyor. Onları deneyin.

Ürünün ucuz olmasından kaynaklanabilir mi? Zamanında ben de dark rgb set almıştım. Almaz olaydım.
Bir gün çalışsın bari. Aldığım gün bozulması bir az koydu. İlk başta çalışmasa sorun bende değil diye düşünücem, ama başta çalıştığı için sorun bende diye düşünüyorum.
PSU'da genelde birkaç tane molex girişi oluyor. Onları deneyin.
Çok aradım ama bende bir tane var.

Bir gün çalışsın bari. Aldığım gün bozulması bir az koydu. İlk başta çalışmasa sorun bende değil diye düşünücem, ama başta çalıştığı için sorun bende diye düşünüyorum.

Çok aradım ama bende bir tane var.
Kazanızın, fanların, kasanın arka kapağı açık haldeki görüntüsünün fotoğraflarını atabilir misiniz?

Kazanızın, fanların, kasanın arka kapağı açık haldeki görüntüsünün fotoğraflarını atabilir misiniz?
Bir tane daha varmış molex girişi. Ona da takıp denedim. Aynı sorun.
Kendiliğinden düzeldi. Bir baktım çalışıyor. Hem de senkron.

Dosya Ekleri

• 20180813_214928__.jpg
    20180813_214928__.jpg
    493,5 KB · Görüntüleme: 917
  • 20180813_215037__.jpg
    20180813_215037__.jpg
    399,9 KB · Görüntüleme: 896
  • 20180813_215132__.jpg
    20180813_215132__.jpg
    472,8 KB · Görüntüleme: 880
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı