RGB ve ARGB bağlantısı

Eemre4

Centipat
Merhaba,

Yeni katıldım şimdiden iyi forumlar herkese.

Benim sorum kendime PC topluyorum ASUS X 570 Plus anakartım var kasam TUF GT501 ve sıvı soğutucu olarak da SilverStone PF360 kuracağım.
Benim sorum anakartımda 2 tane RGB bir tane ARGB girişi var şimdi kasa fan ve soğutucu fanlarını birleştirip ARGB girişine mi takmalıyım yoksa 2'sini ayrı ayrı RGB girişlerine takabilir miyim? Amacım ASUS Aura ile ışıklandırmayı yönetmek.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

RGB 4 pinli ARGB 3 pinlidir. RGB olanları kendi içinde birleştirip RGB bağlayabilirsiniz. Yine ARGB içinde aynı şekilde birleştirip ARGB bağlayabilirsiniz. Ama RGB olanı ARGB ya da ARGB olanı RGB bağlayamazsınız. Sizin kasanızdaki fanlar sanırım RGB o yüzden RGB bağlamanız lazım tabii RGB olduğundan emin olmak lazım.

Kasamdaki fanlar ve soğutucuda ki fanlar ASUS Aura uyumlu kutu üzerinden bu simgeyi görerek özellikle aldım. Uçlarında 3 pin ve 4 pin var ikisi de ben hepsini ARGB bağlamak yerine RGB girişlerine ayrı ayrı taksam Aura'yı istediğim gibi kullanabilir miyim?

Kasamdaki fanlar ve soğutucuda ki fanlar ASUS Aura uyumlu kutu üzerinden bu simgeyi görerek özellikle aldım. Uçlarında 3 pin ve 4 pin var ikisi de ben hepsini ARGB bağlamak yerine RGB girişlerine ayrı ayrı taksam Aura'yı istediğim gibi kullanabilir miyim?

Soğurucunuzdakiler ARGB onları kendi arasında toplayıp ARGB bağlayabilirsiniz. Kasa fanlarını da RGB kısmına. Kontrol olarak programdan kontrollerini yapabilirsiniz ama ARGB'leri gökkuşağı şeklinde çalıştırabilirken RGB'de böyle bir şey olamaz zaten ARGB'nin özelliği o. Hepsi birlikte RGB'nin kendi uyumunda çalışırlar ama o zamanda o resimde gördüğünüz gökküşağı formatını alamazsınız tercih size kalmış.

Hocam bilgi için teşekkür ederim son bir soru 6 fanı birleştirip ARGB bağlarsam anakart için bir sorun oluşturur mu amacım bütün kasanın LED'lerinin gökkuşağı şeklinde ayarlamak.

Hocam bilgi için teşekkür ederim son bir soru 6 fanı birleştirip ARGB bağlarsam anakart için bir sorun oluşturur mu amacım bütün kasanın LED'lerinin gökkuşağı şeklinde ayarlamak.

O kasadaki fanlar yanlış bilmiyorsam ARGB değil o yüzden o dediğiniz teknik olarak mümkün değil. Sadece ARGB özelliği olan cihazlarda renk geçişini sağlayabilirsiniz. RGB olanlarda tüm ledler aynı anda aynı renkte yanarlar.

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim sizden sonra sistemin işleyişi tam oturdu kasamda ARGB olmadığı için onları RGB girişine takacağım soğutucu ARGB olduğun için ARGB girişine takacağım?

Tekrar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim sizden sonra sistemin işleyişi tam oturdu kasamda ARGB olmadığı için onları RGB girişine takacağım soğutucu ARGB olduğun için ARGB girişine takacağım?

Tekrar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Doğrudur emin olmak için pinlerede bakabilirsiniz. 3 pinli olanlar ARGB 4 pinli olanlar RGB'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı